Автоматизована система діагностики раку


19.02.2012

Американські вчені розробили діагностичну систему, що дозволяє виявити ракові клітини в аналізі крові, яка за точністю діагностики порівнянна з біопсією пухлини.


"Це - технологія нового покоління. Вона суттєво підвищує наші можливості відслідковувати, передбачати і розуміти прогресування раку, в тому числі його метастазування, яке є основною причиною смерті онкологічних пацієнтів", - заявив керівник розробки Пітер Кун (Peter Kuhn) з Дослідницького інституту Скріппса в Ла-Хойї. Він додав, що в ряді ситуацій методика наближається по ефективності до хірургічної біопсії.

Нова діагностична система, названа HD-CTC (від circulating tumor cells - циркулюючі пухлинні клітки), за допомогою цифрового мікроскопа і програми обробки зображень аналізує зразок крові, відокремлюючи потенційно злоякісні клітини від еритроцитів і лейкоцитів. Зображення відібраних "підозрілих" клітин, що володіють морфологічними ознаками пухлинних, потім надається гістологи, який робить остаточний висновок.

П'ять досліджень нової методики показали, що в порівнянні з вживаними зараз "збагачувальними" системами (типу CellSearch), концентрує атипові клітини, вона значно рідше відсіває ракові клітини на підготовчому етапі, що знижує ризик помилково негативні результати.

В ході експериментів HD-CTC змогла виявити метастази пухлини у 43-80 відсотків добровольців (в залежності від конкретного виду раку), в тому числі на ранніх стадіях захворювання, без єдиного хибнопозитивного ув'язнення.

Крім того, нова система забезпечує високоякісне зображення пухлинних клітин та їх агрегатів у високому дозволі. Як пояснив Кун, установки системи також з легкістю піддаються модифікації для визначення клітин іншого типу, або іншим способом.

HD-CTC розраховують застосовувати як для спостереження за розвитком захворювання у виявлених пацієнтів, так і для скринінгу на злоякісні пухлини.

 
Рейтинг@Mail.ru