Сечокам'яну хворобу лікуватимуть ультразвуком


19.02.2012

Вчені американського Національного дослідницького інституту космічної біомедицини розробляють ультразвукову систему лікування сечокам'яної хвороби, що дозволяє виявляти і «виштовхувати» камені з нирок без хірургічного втручання.


У першу чергу її планується використовувати в космосі для лікування астронавтів, але можливо і земне застосування.

Легко виявити камінь можна в допплерівському режимі типового апарату ультразвукового дослідження, - пояснюють розробники. В цьому режимі нирковий камінь зображується на екрані яскраво пофарбованим і мерехтливим. Механізм цього явища поки не ясний, але дослідники обіцяють в ньому розібратися. Їх же система видає чорно-білу картинку, на якому ниркові камені зображуються яскраво забарвленими. Після ідентифікації місцезнаходження каменів оператор вибирає камінь-мету і натисненням на клавішу відправляє сфокусоване УЗ-хвилю, яка підсуває камінь до сечоводу. Камені при цьому переміщаються зі швидкістю приблизно 1 см / c. Той же метод можна використовувати для «підчищення» фрагментів після хірургії.

За заявою розробників, їх технологію також можна застосовувати для зупинки внутрішніх кровотеч і абляції (або знищення) пухлин.

 
Рейтинг@Mail.ru