Збалансована дієта для ідеальної ваги


19.02.2012

При переході з звичного раціону на збалансований тип дієти, ви не випробовуєте стрес: не існує списку заборонених продуктів, як і жорстких табу, які давили на психіку. Відчувати голод, відчувати дискомфорт і відчуття провини через постійне бажання що-небудь покласти в рот або побалувати себе чимось смачненьким не доведеться.


Меню може бути дуже різноманітним. Дозволяється і шоколад, і шматочок копченої ковбаски. Звичайно, такі «свята живота» не повинні бути частим явищем. Основою раціону все одно залишається помірність. Обов'язково потрібно пам'ятати про те, що організм повинен отримувати строго певну кількість білків, жирів і вуглеводів, причому в правильному співвідношенні: білки - 0,8 грама на 1 кілограм ваги, жири - 30 - 40 грамів і вуглеводи - 350 - 400 грамів.

Для того, щоб зберігати здоров'я і підтримувати форму, потрібно дотримуватися такої баланс, при цьому зменшувати переважно калорійність їжі, що з'їдається за день, а не її обсяг. Допустимо, зазвичай ви з'їдали сніданок, обід і вечерю в сумі на 2500 калорій. Щоб схуднути, вам необхідно розрахувати своє меню так, щоб в нього по - раніше входили три повноцінних прийому їжі, додалися два перекуси, харчова цінність раціону збільшилася, а енергетична, навпаки, зменшилася.

Наприклад, замість свинячої відбивної краще з'їсти шматочок відвареної курки, а замість смаженої картоплі з кетчупом на гарнір - овочеве рагу. Булочку з користю замінить яблуко або будь-який інший фрукт (крім бананів та винограду).

Правильний питний режим - важлива частина збалансованої дієти, а вода - необхідний складовий елемент клітин нашого тіла. Без неї істотно сповільнюється швидкість обмінних процесів і не працюють належним чином внутрішні органи. Щоб бути в гарній формі, випивайте 8 - 10 склянок води в день.

 
Рейтинг@Mail.ru