Грип - гостра вірусна інфекція


19.02.2012

Грип - гостра вірусна інфекція, що передається повітряно-краплинним шляхом. Серед усіх інфекційних хвороб вона одна з найбільш поширених. Практично кожна людина хоча б раз у житті хворів на грип. Недуга вражає людей різного віку. Особливо важко він протікає у маленьких дітей і може супроводжуватися високою смертністю. Під час епідемії їм переболевает від 40 до 70% всього населення.


Інкубаційний період триває від 12 до 48 годин. Типовий грип починається гостро, нерідко з ознобу або познабливания, швидко підвищується температура тіла, і вже в першу добу лихоманка досягає максимального рівня. Температура у хворого висока: 38-40 градусів.
У хворого відзначаються ознаки загальної інтоксикації: слабкість, адинамія, болі в м'язах, суглобах, сильний головний біль, болі в очах, сльозотеча, світлобоязнь, а також симптоми ураження дихальних шляхів - сухий кашель, першіння в горлі, саднение за грудиною, осиплість голосу, закладеність носа. Через 2-3 дні може з'явитися нежить, вологий кашель.
У перехворіли грипом людей нерідко виникають ускладнення: пневмонії, фронтити, гайморити, отити, бронхіти, токсичне ураження міокарда, нирок. У стаціонар направляються пацієнти з важкими формами грипу та при виникненні різних ускладнень, а також за епідемічними показаннями (з гуртожитків, інтернатів та ін.) Залишених для лікування будинку хворих поміщають в окрему кімнату або ізолюють від оточуючих за допомогою ширми. Для них виділяють окремий посуд, яка знезаражується крутим окропом. Особи, які доглядають за хворим, повинні носити чотирьохшарову маску з марлі, яку необхідно змінювати протягом дня 3-4 рази. Під час гарячкового періоду потерпілому від інфекції людині слід дотримуватися постільного режиму, рекомендується рясне гаряче питво, тепло до ніг.
Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Хворий повинен обов'язково викликати лікаря додому, який призначить відповідне лікування. Антибіотики для лікування грипу не призначаються, вони застосовуються тільки при ускладнених формах грипу, коли приєднується вторинна мікробна інфекція.
Існує найрізноманітніша профілактика грипу. Специфічна - це вакцинація населення за допомогою живих і інактивованих протигрипозних вакцин, що призводить до зменшення захворюваності в 3-4 рази. Для того щоб не захворіти, рекомендується застосовувати препарати ремантадин, грипферон, Анаферон, арбідол, інговерін, таміфлю і т.д. Неспецифічна профілактика проводиться обов'язково в тих сім'ях і колективах, де з'явилися хворі. Щоб грип не застав зненацька, перед виникненням спалаху вірусної інфекції про своє здоров'я необхідно подбати всім людям. Профілактика проводиться з метою підвищення імунітету людини. Фахівці радять приймати вітамінні препарати - аскорбінову кислоту, рутин, оксолінову мазь, пінасол та ін
При неускладненому грипі працездатність у людини відновлюється через 7-10 днів, при приєднанні пневмонії - не раніше ніж через 3-4 тижні. Прогноз щодо життя сприятливий, хоча важкі, не вчасно і не правильно ліковані форми грипу можуть представляти і серйозну загрозу.

 
Рейтинг@Mail.ru