Підтягнута мама - запорука здоров'я для малюка


19.02.2012

Вчені обстежували більше 3000 малюків та їх матерів, намагаючись з'ясувати, що ж більшою мірою впливає на здоров'я і схильність до зайвої ваги у дітей. Було вивчено вплив таких чинників, як расовий і етнічний ознака, вага матері до вагітності, а також курила чи мати під час вагітності і годувала чи дитини грудьми. Вага дітей спостерігався з 3-х до 7 років.


Як з'ясувалося, з усіх перерахованих вище факторів найбільший вплив на вагу дитини мав вагу матері до вагітності. У жінок, що мали проблемний вага до вагітності, діти до 7 років в три рази частіше також страждали зайвою вагою в порівнянні з дітьми жінок, що мали перед зачаттям нормальну вагу. І чим гостріше проблема зайвої ваги у матері, тим більше ймовірність ожиріння у її дитини.

Схильність дітей до надмірної ваги була сильнішою також в наступних випадках:

діти жінок, які курили під час вагітності;
діти, яких в дитинстві годували молочними сумішами і не годували грудьми.

Важливо також відзначити, що, на думку експертів, вага дитини з віком має тенденцію до закріплення. Ті з обстежених дітей, хто мав надмірну вагу у віці 3-х років, з більшою ймовірністю також мали надлишкову вагу в 7 років. А результати інших досліджень свідчать про те, що дорослі з надмірною вагою, як правило, мали ту ж проблему в дитинстві.

Висновки: Зайва вага у жінок не тільки підвищує ризик діабету під час вагітності та ускладнень під час пологів. Сам факт надмірної ваги у матері, ще до народження дитини, може негативно впливати на саму дитину. Найчастіше, можна сказати, що батьки передають дітям у спадок свої шкідливі звички - нездорове харчування і малорухливий спосіб життя.

Так що, якщо ти плануєш народження дитини, перед зачаттям знайди час і можливість для регулярних занять фізкультурою і збалансованого харчування. Це дозволить тобі здобути здорову вагу перед зачаттям. А зумівши зберегти досягнуте не тільки під час вагітності, а й надалі, ти своїм особистим прикладом будеш надихати своїх дітей вести здоровий спосіб життя - а значить, забезпечиш їм красиву фігуру і здоровий організм.

 
Рейтинг@Mail.ru