Механізм зменшення болю


19.02.2012

Згідно з дослідженням, опублікованим в Science Translational Medicine, учені з the Buck Institute for Research on Aging і McMaster University in Hamilton Ontario відкрили, що масаж допомагає зростанню нових мітохондрій в скелетному м'язі, а також допомагає зменшити запалення.


Багато спортсменів підтвердять те, що масаж допомагає в лікуванні болю і прискорює відновлення. Тепер вчені мають докази, які підтверджують їх слова.

Дослідники дивилися на генетичні дані м'язової біопсії, взятої з чотириголового м'яза у 11 молодих людей після напружених тренувань на велотренажері. Одному з 11 осіб проводився масаж нижньої кінцівки. Перед проведенням масажу, була взята біопсія м'язів обох нижніх кінцівок, потім через 10 хвилин після масажу і третій раз через 2,5 години після масажу. Simon Melov з the Buck Institute for Research on Aging проаналізував зразки тканин.

Він зазначив:

"Наші дослідження показали, що масаж зменшив експресію прозапальних цитокінів в клітинах м'язів і сприяв біогенезу мітохондрій, які є енерго-виробничою одиницею в клітинах. Тепер ми маємо наукове обгрунтування того, що масаж зменшує біль і запалення".

Mark Tarnopolsky з the Department of Pediatrics and Medicine додав:

"Потенційна користь масажу може бути застосована для широкого кола осіб, в тому числі у літніх людей, які страждають від м'язових травм і пацієнтам з хронічними запальними захворюваннями. Це дослідження доводить, що керовані методи лікування, такі як масаж, можуть бути допустимими у медичній практиці" .

Масаж є п'ятим найбільш глобально використовуваним видом альтернативної медицини. Близько 18 мільйонів чоловік беруть участь в методах масажу.

 
Рейтинг@Mail.ru