Японці скуповують йогурти


19.02.2012

У розпал епідемії грипу в Японії з прилавків магазинів зникли йогурти, які містять лактобактерію R-1, яка, за деякими даними, є ефективним засобом для профілактики грипу.


Початком ажіотажу стали з'явилися в японських ЗМІ, про провінційному містечку Аріта, де протягом півроку з вересня 2010 по березень 2011 року двом тисячам школярів щодня давали на сніданок йогурти з R-1.

В результаті відсоток захворювання на грип у школярів містечка був значно нижче, ніж в трьох сусідніх містах. У найближчих містах грипом захворіло 10,48% учнів, а в Аріте - 0,64%.

Досить було цієї інформації з'явитися в японських ЗМІ, як не пройшло і тижня і йогурти R-1 буквально змели з прилавків магазинів.

Це тим більш зрозуміло, що жадана різновид йогуртів виробляє в Японії тільки одна молочна компанія: модифікація болгарської палички з довгою назвою Lactobacillus bulgaricus OLL1073R-1 є її власної ліцензійної розробкою.

Поки даних про дослідження, проведених фахівцями-мікробіологами і лікарями, немає і ажіотаж навколо йогурту з чудо-бактерією набирає силу.

Тим часом набирає силу і епідемія грипу в Японії: державний інститут епідеміології повідомив, що на цьому тижні в країні зареєстровано вже 1,7 мільйона хворих і це в півтора рази більше, ніж минулого тижня. Швидкість поширення грипу епідеміологи пояснюють також і тим, що вперше за останні п'ять років на Японію обрушився вірус А гонконгського типу, а значить, число тих, хто має імунітет на цей вид вірусу, вкрай мало.

 
Рейтинг@Mail.ru