Здорова старість


19.02.2012

Японські дослідники виявили, що літні люди, які п'ють зелений чай, залишаються фізично активними, ніж їхні однолітки, вони також менш схильні до розвитку функціональної інвалідності.


Дослідники відстежували здоров'я майже 14 000 чоловіків і жінок у віці 65 років плюс протягом наступних трьох років, відзначаючи, що вони їли і пили, а також враховували дані про будь-якої допомоги, яка їм була необхідна.
Виявилося, що чим більше зеленого чаю споживали люди, тим мобільнішими і самодостатні вони були. У тих, хто вживав, принаймні, п'ять чашок зеленого чаю в день, було на 33% менше шансів на розвиток інвалідності, ніж у тих, хто пив менше однієї чашки. Три-чотири чашки зеленого чаю в день знижували цей ризик на 25%.
Незрозуміло, чому зелений чай дає такий поштовх до здоров'я. Але він містить високий рівень поліфенолів, які, як вважають, сприяє скороченню рівня холестерину і захищає ДНК від пошкоджень. Це дослідження японських вчених показує зв'язок між вживанням зеленого чаю і тривалістю життя.
Проте, цього напою слід уникати тим, хто приймає розріджують кров препарати, такі як варфарин і вітамін К, так як зелений чай може перешкоджати роботі цих препаратів належним чином.

 
Рейтинг@Mail.ru