Оновлена ​​радонова лікарня


19.02.2012

Реконструйоване радонове відділення в криворізької міської лікарні № 11 стане провідним центром радонової терапії в Україну. Отримати високоякісні медичні послуги зможуть жителі Кривого Рогу, Дніпропетровської області і всієї України, - повідомляє прес-служба обладміністрації.


На території установи «Криворізька міська лікарня № 11» знаходиться унікальне родовище радонової води. В Україні таких родовищ тільки два: в Хмільнику (Вінницька область) і в Кривому Розі. З 1970 року в криворізькій лікарні № 11 введені лікування радоновими водами. Вміст радону в воді, що видобувається зі свердловини глибиною 164 метри, дозволяє готувати цілющі водні ванни для лікування десятків захворювань опорно-рухової системи, наслідків травм та професійних захворювань, уражень нервової системи, шкіри, хвороб жіночих статевих органів. Через незадовільний санітарно-технічного стану будівель і приміщень у 2008 році радонове відділення було закрите. Тисячі пацієнтів втратили можливість отримувати лікування.

У 2011 році з ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Вілкула з державного бюджету були виділені кошти на капітальний ремонт радонового відділення лікарні. Зараз в лікарні встановлено 14 сучасних бальнеологічних ванн: 9 загальних, 1 для рук, 1 для ніг, 1 для рук і ніг, 2 сидячих, одна з яких розрахована на людей з обмеженими фізичними можливостями. Також був проведений капітальний ремонт 2-поверхового приміщення загальною площею 874 квадратних метра, замінено системи тепло-та водопостачання, проведено роботи з благоустрою. Кошторисна вартість монтажно-будівельних робіт - 6,8 млн. грн, на закупівлю бальнеологічних ванн було виділено 620 тис. грн., На закупівлю меблів та оргтехніки - 415 тис. грн.

За словами губернатора області, родовище радонової води, розташоване безпосередньо на території Криворізької міської лікарні № 11, має унікальні цілющі властивості. В оновленому відділенні зможуть приймати ванни до 300 пацієнтів на день, що вдвічі більше, ніж у минулі роки. Створення ланцюга «діагностика-лікування-реабілітація» є важливим елементом ефективної медичної системи, яка створена на Дніпропетровщині.

Спостереження за хворими, що до 2008 року лікувалися в радонової відділенні Криворізької міської лікарні № 11, свідчать про високу ефективність лікування водами з Криворізького родовища. Лікування радоновими водами зарекомендувало себе як ефективний, а іноді навіть єдиний метод лікування захворювань суглобів, кісток і м'язів, ендокринних залоз, хребта, периферичної нервової системи, ревматизму, судинних захворювань, артритів і поліартритів.

Після відкриття радонового відділення, тут зможуть лікуватися не тільки жителі Кривого Рогу та Дніпропетровської області, а також і інших областей. Громадяни Україні будуть лікуватися в радонової відділенні безкоштовно за направленням лікаря. У майбутньому на території лікарні планується будівництво готелю для приїжджих пацієнтів. Також заплановано відкриття фитобара, де пацієнти зможуть приймати лікувальні чаї і коктейлі.

 
Рейтинг@Mail.ru