У Криму стали менше помирати від раку


19.02.2012

«Крим є сумним лідером в Україну по росту числа онкологічних захворювань. На 1 січня 2012 року ми маємо 50,4 тис. онкохворих. У 80-му році їх було 19 000. І відповідно прогноз стає все гірше і гірше », - розповів сьогодні під час прес-конференції головний лікар КРУ« Онкологічний клінічний диспансер »Федір Кисельов.


За даними МОЗ, захворюваність в Криму зросла з 7212 випадків у 2010 році до 7237 в 2011 році. Найбільше людей хворіють на рак шкіри, рак легенів і молочної залози. За останні 2-3 роки помічений ріст раку печінки і нирок.

Разом з тим, останнім часом вдалося знизити смертність від онкологічних захворювань при тому, що захворюваність на онкологію зростає. «Це показник організації медичної допомоги населенню Криму. Десять років тому ми говорили, що 5000 кримчан загинули, п'ять років тому - 4000 кримчан, цього року ми втратили 3600 кримчан від злоякісних захворювань », - каже лікар.

Федір Кисельов також розповів, що в минулому році вдалося поліпшити якість діагностики захворювань, зокрема, запустили роботу лінійний прискорювач, урологічну відеостойку, 16-спіральний комп'ютерний томограф, дерматоскоп з фотопріставкі для діагностики новобразованій шкіри і т.д. Цього року запланована покупка ультразвуком скальпеля, який дозволить робити безкровні операції, запуск сучасного відділення амбулаторної хіміотерапії.

Одночасно з цим 17 регіонів автономії не мають кваліфікованих фахівців на посадах онкологів, навіть у сімферопольських другий і 7-ий поліклініках немає відповідних фахівців.

 
Рейтинг@Mail.ru