Колективний вірус


19.02.2012

Більше 60% співробітників російських компаній бояться заразитися грипом від колег в сезон епідемії, свідчать дані опитування порталу HeadHunter. Лікарі рекомендують з метою профілактики працівникам частіше виходити на свіже повітря під час трудового дня, а роботодавцям - примусово відправляти хворих на лікарняний.


"Страх заразитися від колег переслідує 60% працівників. І, тим не менше, тільки 29% ставляться до такої поведінки хворіють товаришів по службі з осудом, в той час як 52% розуміють своїх колег", - йдеться в опитуванні.

ХВОРОБА БЕЗ ЛІКАРНЯНОГО

Щоб не заразитися грипом від колег, 45% опитаних намагаються убезпечити себе народними засобами, 43% - медичними противірусними препаратами або засобами зміцнення імунітету. Тільки 11% зробили щеплення, а 5% починають носити маску. "Чверть опитаних працівників ніяк не захищаються, коли їхні колеги раптом хворіють", - йдеться в повідомленні.

Близько 97% опитаних зазначили, що серед їх колеги є ті, хто приходить на роботу хворим або застудженим. Крім того, більше половини респондентів (53%) зізналися, що самі ходять до офісу під час хвороби.

"Основна причина, яка спонукає працівників виходити хворими на роботу, - великий обсяг невідкладної роботи (52%) і небажання ходити по поліклініках і лікарям (42%). 8% опитаних зізналися, що саме керівництво змушує їх виходити хворими на роботу", - свідчать дані дослідження.

Опитування проходило з 27 січня по 3 лютого 2012 серед 1600 працівників компаній, зареєстрованих на сайті HeadHunter.

ТУРБОТИ РОБОТОДАВЦЯ

Блокування розповсюдження грипу серед співробітників - це головне завдання роботодавця, вважає старший науковий співробітник лабораторії випробувань нових захисних засобів НДІ грипу Мінздоровсоцрозвитку РФ Ігор Ніконоров.

"Співробітникам, які захворіли, необхідно заборонити з'являтися на роботі до одужання", - сказав він.

Крім того, роботодавець повинен уважно ставитися до того, як обладнані робочі місця. "У приміщенні повинна бути температура не менше 18 градусів, тобто комфортні умови роботи", - зазначив Ніконоров.

За словами експерта, якщо в офісі встановлені кондиціонери, вони повинні підлягати своєчасному технічному обслуговуванню, необхідно вчасно міняти фільтри.

Ніконоров також додав, що в профілактиці грипу можуть допомогти установки для знезараження повітря в присутності людей.

Роботодавець також має потурбуватися про щоденного вологого прибирання приміщень, вважає медик. При цьому загальні телефони, ксерокси, факси слід протирати кілька разів на день. Самим працівникам бажано подбати про чистоту клавіатур, моніторів, телефонних апаратів.

"Роботодавець повинен стежити за тим, щоб люди могли скористатися нормальним умивальником і туалетом, так як по приходу з вулиці необхідно мити руки й обличчя. Бажано, щоб були одноразові рушники", - зазначив Ніконоров.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРАЦІВНИКА

Лікар-імунолог, експерт Ліги здоров'я нації Євгена Сударикова зазначила, що протистояти грипу в офісі можуть тільки люди з сильним імунітетом. На її думку, один з найважливіших чинників профілактики грипу - здоровий спосіб життя: відмова від шкідливих звичок, заняття спортом, перебування на свіжому повітрі. Тобто організм до будь сезонної епідемії можна підготувати заздалегідь.

Однак якщо підйом захворюваності в розпалі, при перших симптомах захворюваності слід залишитися вдома, щоб не поширювати інфекцію в колективі. "Якщо ви захворієте, то не варто ходити на роботу. Пожалійте своїх колег", - радить лікар.

При цьому якщо в організації є трудоголіки, які ходять на роботу з підвищеною температурою і грипом, оточуючим краще запастися медичними масками, зазначила Сударикова.

"Маски, звичайно, працюють на якийсь час, але вимагають частої зміни. В одній масці можна проходити цілий день. В ідеалі, їх треба міняти кожні два-3:00. Якщо був контакт з грипом, більшою мірою все залежить від сил організму ", - сказала вона.

Лікар нагадала, що вітаміни також є засобом профілактики, як природні, які містяться у фруктах і овочах, так і ті, які входять до складу вітамінно-мінеральних комплексів.

За словами Сударикова, перебування в замкнутому приміщенні бажано чергувати з прогулянками на свіжому повітрі. Лікар рекомендує взяти за правило в обідню перерву півгодини проводити на вулиці. "Прогулянки, навіть при такій погоді, добре впливають на організм, на настрій, особливо коли на вулиці сонце", - зазначила вона.

Офіс open space, на думку лікаря, більш небезпечний, з точки зору розповсюдження вірусу, ніж класичні кабінети на п'ять-шість чоловік. "Респіраторна інфекція має дуже велике поширення, тому, чим більше людей, тим більше контактів, тим більше ймовірність вірусної інфекції", - підкреслила імунолог.

 
Рейтинг@Mail.ru