Сурогатна мати в Росії


19.02.2012

З 1 січня 2012 року набрав чинності Федеральний закон «Про основи охорони здоров'я громадян РФ». Саме цей законодавчий акт став юридичною базою для такого неоднозначного явища, як сурогатне материнство.


Власне, сурогатне материнство існувало в Росії і раніше, проте не мало під собою міцного законодавчого фундаменту. Тепер воно відноситься до допоміжних репродуктивних технологій і повністю легалізовано. За законом сурогатною матір'ю в РФ може стати будь-яка жінка у віці від 20 до 35 років, що має власного здорової дитини і отримала медичний висновок про задовільний стан здоров'я.

Також закон чітко визначає, хто може скористатися послугами сурогатної мами. На сьогоднішній день це бездітні пари (а їх в Росії близько 5500000 на сьогоднішній день), як складаються, так і не перебувають в офіційному шлюбі, а також самотні жінки. «Крім того, закон чітко визначає, що програмою сурогатного материнства можна скористатися тільки за медичними показниками», - говорить Сергій Лебедєв, фахівець в питанні сурогатного материнства, глава групи компаній «Світчайлд».

Необхідно відзначити, що сурогатна мати не може бути донором яйцеклітини. А жінці, яка перебуває у шлюбі, зареєстрованому в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації, для того, щоб стати сурогатною матір'ю, необхідно буде мати письмову згоду чоловіка.

Тепер між людиною, яка хоче скористатися послугами сурогатної матері, і жінкою, що дала згоду виносити дитину, повинен в обов'язковому порядку укладатися договір, в якому мають бути позначені всі обов'язки і права сторін. Загалом, все чітко і за законом.

 
Рейтинг@Mail.ru