Волосся у вухах


19.02.2012

Ця проблема не обговорюється в широких колах (та й у вузьких, чесно кажучи, не завжди), однак це не означає, що вона нікого не хвилює. Може здатися дивним, що хтось через це переживає, адже навколо повно і інших приводів для занепокоєння. Однак армія страждальців з волохатими вухами налічує вельми пристойну кількість солдатів.


З чого раптом у вухах взагалі росте волосся? Колись вважалося, що волосся у вухах - це спадкова особливість, що передається по батьківській лінії. Однак дослідження не змогли довести цю гіпотезу. За даними опитування, проведеного в Нью-Йорку ще в 1984 році, 74 відсотки чоловіків страждають від підвищеної волосатості вух, але ні причин цієї напасті, ні залежності від віку, раси і яких би то не було інших факторів інтерв'юери не з'ясували.

Сьогодні про волосся у вухах нам відомо небагато. Зокрема, те, що мікроволоскі є абсолютно у кожного. Вони працюють як захисний екран, що запобігає потраплянню в вухо різних штук, які там знаходитися не повинні - частинок бруду, наприклад. З віком у чоловіків починає коливатися рівень гормонів, і це впливає на ріст волосся. Вчені вважають, що гормон, який викликає облисіння - дигидротестостерон, - може також бути винен у посиленому зростанні волосся у вухах і в носі, але досліджень на цю тему було проведено мізерно мало, так що стверджувати про цей зв'язок з упевненістю поки що не можна.

Втім, це все лірика. Більшість громадян, з вух яких стирчать пучки вовни, набагато більше хвилює не історія питання, а методи позбавлення від проблеми. Існує кілька способів розлучитися з волоссям у вухах, але щоб знайти той, який виявиться найменш безболісним і найбільш ефективним, може знадобитися кілька підходів.

Для початку, якщо ви ніколи раніше не займалися своїми вухами, волосся потрібно підстригти. Для цієї мети найкраще підійдуть спеціальні ножиці, які дозволять обрізати волоски, при цьому не поранившись. Після цього можна приступити до оздоблювальних робіт.

Варіант 1.

Волоски можна поголити - зрозуміло, ті, що знаходяться зовні, тому що в слуховий прохід ви все одно влізти не зможете. Краще попросити людину, якій ви довіряєте настільки, що готові стерпіти його участь у цій інтимній процедурою, щоб він вам допоміг: поклавшись виключно на свої сили, ви ризикуєте залишитися з порізаними вухами.

Варіант 2.

Для більшої зручності краще озброїтися спеціальної міні-електробритвою. Коштують вони всі по-різному, але недорогий вам цілком вистачить. Оскільки вищипувати волоски в вухах небезпечно - можна занести якусь інфекцію, пошкодити барабанну перетинку або вушний канал, - електробритва стане оптимальним способом позбавлення від небажаної рослинності за допомогою техніки.

Варіант 3.

Ви можете розчинити свої "кущі" - в буквальному сенсі. Засоби для хімічної видалення волосся залишать від вушної рослинності одні спогади. Застосовувати їх легко, проте користуватися ними потрібно з обережністю. По-перше, хімічні речовини не повинні потрапляти у внутрішнє вухо, інакше процедура депіляції закінчиться плачевно. По-друге, якщо у вас чутлива шкіра, цей метод вам не підійде. Хімічне видалення волосся в ідеалі залишає шкіру ідеально гладкою, але через алергічних реакцій ваша шкіра може ізойті пухирцями або пухирями.

Можна, в принципі, обмежитися видаленням волосся з зовнішньої частини вуха, не заглиблюючись в надра вушної раковини. Однак лікарі кажуть, що в волохатих вухах швидше накопичується сірка, що в підсумку може призвести до проблем зі слухом. Так що якщо ви виявите, що оточуючі чомусь говорять тихіше, ніж зазвичай - зверніться до фахівця. А на майбутнє - містіть свої вуха в чистоті і не давайте їм заростати.

 
Рейтинг@Mail.ru