Алергія на холод


19.02.2012

Останнім часом від медиків і оточуючих все частіше доводиться чути про такий недугу як алергія на холод. Багатьом невідома ця хвороба і слава Богу. Але більшість з нас і не здогадується, що ті сигнали, які подає організм з настанням зими, і є не чим іншим як алергією на холод.


Механізми холодової алергії дещо відрізняються від звичайної, тому її відносять до групи псевдоалергій. Тобто, алергену як такого не існує, є тільки холод, який провокує хворобливу реакцію організму. Але проявлятися така алергія може декількома способами. Якими ж?

У вигляді холодової кропив'янки - коли на шкірі з'являються сверблячі пухирі, як від опіку кропивою; холодового дерматиту, який характеризується почервонінням, лущенням і свербежем шкіри, а іноді і її великим набряком; псевдоалергічним холодовим нежиттю (ринітом), який проявляється у вигляді чхання, рідких виділень з носа, але при цьому в теплому приміщенні всі неприємні симптоми зникають; псевдоалергічного кон'юнктивіту, при якому спостерігаються рясне сльозотеча і печіння в очах на морозі; холодової астми, при якій можна відзначити напади задухи на морозі.

Як зрозуміти, чи схильні ви до алергії на холод? Для цього пройдіть своєрідний тест. Прикладіть до руки кубик льоду і потримайте його близько 8 хвилин. Якщо після цього на шкірі з'явилися висипи, свербіж або печіння, значить, ви схильні до холодової алергії. У такому випадку потрібно звернутися до лікаря і здати всі необхідні аналізи, щоб почати лікування.

Як боротися з алергією на холод?

У багатьох людей, які страждають від цього виду алергії, медики виявили захворювання травного тракту, жовчовивідних шляхів, печінки або підшлункової залози, іноді знаходили кишкових або печінкових паразитів. Тому відвідайте алерголога і гастроентеролога, які змусять вас пройти необхідні дослідження і призначать дієту, дотримуватися яку при алергії на холод дуже важливо.

Доктора також радять пити мінеральну воду: вона благотворно впливає на організм.

І потихеньку привчайте свій організм правильно реагувати на холод. Для цього використовуйте в домашніх умовах контрастні ванночки для рук і ніг, а з дозволу лікаря можна також приймати контрастний душ.

 
Рейтинг@Mail.ru