Покарання роблять дитину агресивним


19.02.2012

Шлепок як покарання викликає у дитини агресію. І в дорослому віці вона може проявитися під по відношенню до батьків, друзям і романтичним партнерам, попереджають учені із США.


Тілесні покарання негативно позначаються на характері дітей, провокуючи їх на агресію, вважають експерти. У ході дослідження вчені з університету Північної Кароліни проаналізували дані наукових робіт за останні 20 років, і прийшли до висновку, що фізичне покарання пов'язано з підвищеним рівнем агресії проти батьків, братів і сестер, однолітків і романтичних партнерів.

Крім іншого, фізичні покарання дітей пов'язують з проблемами з психікою, включаючи депресії, тривожність, наркоманію, алкоголізм і зниження інтелектуальних здібностей.

Варто зазначити, що багато батьків скептично ставляться до подібних висновків. До сих пір не підтверджено, чи викликають тілесні покарання агресію, або ж дітей, спочатку схильних до непослуху і агресивної поведінки, шльопають частіше, ніж їх слухняних однолітків. Експерти, у свою чергу, аргументують, що шкідливі звички у дітей дійсно частіше є приводом для тілесних покарань. Однак цей захід не покращує їх поведінку, а лише підвищує рівень агресії.

 
Рейтинг@Mail.ru