Середземноморська дієта рятує від депресії


19.02.2012

Люди, які дотримуються середземноморського типу харчування, меншою мірою схильні до депресії.


Раціон харчування, збагачений фруктами, овочами, горіхами, рибою і цільнозерновими продуктами, може надати надійний захист від психо-емоційних розладів, вважають фахівці.

Помічено, що в країнах Середземномор'я поширеність порушень психіки набагато менше, ніж у країнах Північної Європи. Правдоподібне пояснення такої асоціації іспанські медики бачать в якості харчування: традиційно жителі середземноморських країн споживають велику кількість фруктів і овочів, які володіють сильним антиоксидантною дією завдяки флавоноїдам та іншим фітохімікаліями; горіхи і риба корисні для мозкової діяльності, а мононенасичені жирні кислоти в оливковій олії знижують вірогідність депресивних симптомів.

За шестирічний період дослідники Університету Лас-Пальмаса на Канарських островахі Університету Наварри в Памплоні вивчили режим харчування понад 10 тис. осіб. На основі кількох компонентів лікарі з'ясували прихильність учасників до середземноморської дієти, включаючи високий вміст мононенасичених жирних кислот, помірне вживання алкоголю і молочних продуктів, низьке споживання м'яса, велика кількість фруктів, овочів, горіхів, злаків і риби. Люди, харчування яких найбільшою мірою відповідало основним критеріям середземноморського типу, на 30% рідше розвивали депресію. Середземноморське харчування покращувало функцію кровоносних судин, дозволяло боротися з процесами запалення і клітинним пошкодженням і зменшувало ризик серцевих хвороб - всі ці властивості позитивно впливають на психічне здоров'я, говорять клініцисти.

 
Рейтинг@Mail.ru