Рослинна їжа знижує ризик розвитку хронічних захворювань


19.02.2012

У доповіді «Дієти на основі рослинної їжі - рішення суспільної кризи в галузі охорони здоров'я», опублікованому в журналі House Magazine, вчені показують, що частота найбільш загрозливих захворювань, таких як ожиріння, рак, серцеві захворювання і діабет, може бути значно скорочена за рахунок переходу на дієту без м'яса і молочних продуктів, не кажучи вже про грошові витрати, що виробляються на лікування цих хвороб.


У листі до прем'єр-міністра, що базується в Лондоні неурядова організація Всесвітнього Фонду Збереження здоров'я (WPF) пояснила, що уряд може вжити мають міжнародне значення заходів з підтримки та реалізації здорової «рослинної» політики, встановлюючи стандарти в галузі охорони здоров'я, охорони навколишнього середовища та інноваційної політики.

У Великобританії частота хронічних захворювань стрімко збільшується за рахунок неуважного ставлення людей до харчових перевагам, що і є основною причиною цих захворювань. Поточні дані показують, що в цій країні більше 60% населення має надлишкову вагу або ожиріння, і близько 200 000 осіб щорічно вмирає тільки від серцево-судинних захворювань, лікування яких обходиться більш ніж в 30 млрд. фунтів.

У доповіді пояснюється, як проста зміна в дієті може допомогти в лікуванні цих захворювань. Ведучий лікар і дослідник, доктор Колдуелл Есселстін (Esselstyn), який керує програмою профілактики серцево-судинних захворювань в оздоровчому інституті клініки Клівленда, США, прокоментував:

«Ми потенційно знаходимося на межі сейсмічної революції в галузі охорони здоров'я. Вона ніколи не трапиться, якщо ми винайдемо нову таблетку, або будь-яку процедуру, або ще одну операцію, або якщо придумаємо ще одне «серцевий засіб». Вона можлива тільки в тому випадку, якщо ми зможемо вплинути на суспільний спосіб життя, запобігає і ліквідує 75% з перерахованих хронічних і смертельних захворювань. Найважливішим елементом такого способу життя є перехід на рослинну їжу ».

У доповіді доктора Есселстіна було показано:

«Я ініціював довгострокове дослідження, в ході якого тяжкохворі люди з ішемічною хворобою серця харчувалися рослинною їжею, що змогло припинити і повернути назад наслідки їх хвороби.

Хворі, наступні рослинній дієті, втрачають вагу, у них нормалізується артеріальний тиск, а цукровий діабет 2 типу набуває яркоположітельний прогноз або взагалі виліковується, також справи йдуть і зі стенокардією, еректильною дисфункцією і захворюваннями каротидного синуса і периферичних судин.

На жаль, на сьогоднішній день, за останні два десятиліття, молоде покоління не поспішає зупинити розвиток цієї «епідемії». І я думаю, пора висловити правду з цього приводу. Сімейний анамнез і генетичний фон не є причиною перерахованих захворювань. Це не удача. Це питання особистої зацікавленості, активності і відповідальності. Це вірно, генами «заряджений пістолет», але саме ваш спосіб життя тисне на курок ».

Доктор Ніл Барнард, засновник Комітету лікарів по Відповідальною Медицині, каже:
«Багато людей до сих пір не знають, що вибір продуктів харчування відіграє дуже велику роль. І це стосується не тільки здорового вибору для вирішення проблеми ожиріння, здорова їжа також допомагає нам запобігти рецидивам серцевих захворювань, рак, і зменшити ризик виникнення інших серйозних проблем зі здоров'ям. Настав час для того, щоб поширити цю ідею вздовж і поперек по всьому світу ».

Крім того, в доповіді д-р Джоел Фурман, директор дослідницького проекту по здоровому харчуванню для Національної асоціації охорони здоров'я, Нью-Джерсі, ділиться думкою про те, що: «засіб від діабету II типу вже відомо - усунення його причини може звернути хворобу назад, а головною причиною є зайва вага, джерело якого лежить в дієтичних звички західного світу і низької рухової активності. Найкращим і безпечним засобом для діабетиків потрібно вважати високо-живильну дієту (HND), суть якої полягає в споживанні низькокалорійної, багатої живильними речовинами рослинної їжі та виконанні фізичних вправ.

Втрата ваги ефективна сама по собі, але метою такого способу життя є поліпшення функції підшлункової залози і зниження резистентності тканин до інсуліну, що може бути досягнуто вже однією втратою ваги.

Така дієта забезпечує нормалізацію концентрації мікроелементів, холестерину, тригліцеридів; кров'яний тиск знижується у міру того, як втрачається вага і падає рівень глюкози в крові. Ми маємо великий досвід лікування діабетиків з надмірною вагою за допомогою регулювання режиму і складу харчування, і, треба зізнатися, результати вражають. У більшості з них можливо відновити рівень глюкози до нормального, при відсутності будь-якої подальшої необхідності в препаратах. По суті, ці люди перестали страждати діабет ».

Він підкреслив:

«Виконання рекомендацій за способом живлення, зосередженого на споживанні багатою поживними речовинами рослинної їжі, дозволить сучасному поколінню значно поліпшити своє здоров'я і значно скоротити витрати на лікування. У той же час значно знизиться кількість безглуздих смертей мільйонів людей від хвороб серця, інсульту, раку та діабету. Настав час для еволюції в сфері охорони здоров'я, коли його основою стає не пошук найкращого ліки, а профілактика захворювань за допомогою правильного харчування ».

Маючи тверді докази того, що рослинні дієти можуть стати прямим і економічним рішенням хронічних захворювань, Всесвітній Фонд Збереження здоров'я та уряди країн, замість м'яких рекомендацій про те, щоб їсти більше фруктів і овочів, повинні почати загальнонаціональні кампанії з метою створення соціального зсуву в бік здорового харчування.

Жерар Веддерберн-Бішоп, виконавчий директор WPF, пояснив: «передова дієтологія надала нам просте і економічно ефективне рішення профілактики захворювань, пов'язаних, по суті, з неправильним харчуванням. Тепер люди можуть зробити усвідомлений вибір, адже тепер їм відомі всі факти ».

 
Рейтинг@Mail.ru