Звички, що ослабляють імунітет


19.02.2012

Для збереження здоров'я недостатньо користуватися антибактеріальними засобами і уникати кашляють. Наші повсякденні звички теж впливають на те, як добре наш організм чинить опір застуді, грипу та інших недуг. Ось про що ще варто подбати, щоб залишатися здоровим і міцним в будь-який час року.


1. Ви уникаєте спілкування

Дружба може стати справжнім дивом для вашої імунної системи. Дослідження показують, що чим менше в людини зв'язків вдома, на роботі і в спільноті, тим частіше він захворів, його мозок був більше заповнений речовинами, що викликають занепокоєння, і в нього була більш коротке життя, ніж у більш товариських однолітків. В іншому дослідженні, вчені, які стежили за 276 людьми у віці від 18 до 55 років, виявили, що ті, у кого було шість і більше зв'язків, в 4 рази краще боролися з вірусами, що викликають застуду, ніж ті, у кого було менше друзів.

Рішення: Не дозволяйте завантаженому робочому дню і напруженого графіку встати на шляху вашої дружби. Призначте коротку зустріч з колегою по роботі вранці перед початком робочого дня або надішліть електронного листа або повідомлення друзям, якщо ви дуже зайняті для телефонних дзвінків.

2. Ви часто втомлюєтеся

Недолік сну має потужний негативний вплив на імунітет. Прекрасним прикладом є студенти, які хворіють після того, як всю ніч провели за зубрінням до іспиту. Недосипання пов'язано з ослабленим імунітетом і зниженою кількістю клітин-вбивць, що борються з мікробами. Так дослідники з Чиказького університету виявили, що у чоловіків, які спали всього 4:00 за ніч протягом тижня, вироблялося наполовину менше антитіл, що борються з грипом в порівнянні з тими, хто спав 7,5 - 8,5 годин.

Рішення: Більшості дорослих людей потрібно 7-9 годин безперервного відпочинку щоночі, але те, як ви відчуваєте себе по ранках і протягом всього дня, є кращим показником. Якщо ви відчуваєте себе втомленим після пробудження вранці, то найімовірніше ви не висипаєтеся або страждає якість вашого сну.

3. Ви песиміст

Дослідження показують, що ті, які "бачать наполовину порожній стакан", живуть не так довго як ті, які намагаються оптимістично дивитися на речі. Коли песимісти впроваджують більш позитивний погляд на речі, вони відчувають менше стресу, і у них поліпшується стан здоров'я. Дослідження показало, що у студентів юридичного відділення, які почали перший семестр більш оптимістично, було більше Т-клітин до середини семестру, що підсилює імунну реакцію, і більше природних клітин-вбивць, ніж у тих, у кого був більш песимістичний погляд на життя. Однією з причин було те, що оптимісти краще стежили за собою, і їх імунна система піддавалася меншому стресу.

Рішення: Досить складно змінити особистість, проте слід шукати причини, нехай навіть маленькі, щоб відчувати себе більш щасливим. Можете завести розмову з близькими людьми про те, що кожен знаходить хорошого в іншому.

4. Ви стримуєте емоції

Конструктивна сварка з чоловіком може насправді підвищити захисні сили вашого організму, стверджують фахівці. Вони попросили 41 пару протягом 15 хвилин обговорити проблему, що виникає у них в шлюбі. Дослідники спостерігали сплеск кров'яного тиску, частоту серцевих скорочень і кількість лейкоцитів, пов'язаних з імунітетом, що порівнянно з помірною фізичною активністю і має позитивний вплив. Однак, варто бути обережним. У пар, які вдаються до сарказму, образам і приниженням, спостерігається менше природних клітин-вбивць борються з вірусами, більший рівень гормону стресу і їм потрібно на 40 відсотків більше часу, щоб відновиться після травми, ніж тим, хто залишається позитивно налаштованим і люблячим навіть під час сварки.

Рішення: Не тримайте тривоги в собі. У людей, яким властиво тримати при собі свою думку і емоції, Т-клітини менш активні, ніж у більш експресивних однолітків.

5. Ви постійно відчуваєте стрес

Хронічний стрес, а саме той, який ви відчуваєте день у день з приводу невпевненості в роботі або хворого родича, не проходить безслідно для багатьох аспектів вашого здоров'я, включаючи імунітет.

Існують переконливі наукові докази того, що такий тип стресу на відміну від періодичного стресу, призводить до відчутного ослаблення здатності імунної системи боротися з хворобами. Результатом періодів сильного стресу є низька кількість природних клітин-вбивць, мляві клітини-вбивці і зменшення активності макрофагів. Так, вдови та вдівці частіше хворіють у перший рік після смерті чоловіка, ніж ті, хто не зазнав великої втрати.

Рішення: Якщо у вас хронічний стрес, то швидше за все ви не обійдетеся розслаблюючій ванні і ароматерапією. Варто подумати про постійне занятті, яке допоможе зняти гостроту стресу, як наприклад, заняття на біговій доріжці, йога, кулінарні курси і будь-яке інше здорове заняття, що приносить вам задоволення. Це допоможе вам відновитися після стресу, тому що його дуже важко уникнути.

6. Ви користуєтеся чужими речами

Якщо хочете уникнути вірусів, найкраще мати безліч запасних ручок, ніж користуватися загальною ручкою. Мікроби простуди і грипу легко передаються через дотик та інші контакти. Краще не користуватися громадськими предметами, а носити з собою предмети особистого користування.

Рішення: Якщо ви з ранку виходите на роботу, не виходьте з дому, не взявши ручку, і тримайте її в своїй сумці або портмоне. Носіть її з собою, куди б ви не йшли, будь то кабінет лікаря або доставка додому.

7. Ви звикли скрізь користуватися автомобілем

Якщо ви не виконуєте ніякої фізичної активності, то це один з найлегших шляхів продовжити хвороба. Коли дослідники порівняли неактивних людей з тими, які займалися швидкою ходьбою практично кожен день, вони з'ясували, що ті, хто не ходив, за 4 місяці брали в два рази більше лікарняних, ніж ті, які займалися регулярної фізичної активності.

Рішення: Експерти стверджують, що достатньо 30 хвилин занять аеробікою або швидкої ходьби, щоб повернути білі кров'яні клітини в обіг, змушуючи вашу імунну систему працювати в спокійному режимі.

8. Ваші друзі курять

Напевно, не варто зайвий раз повторювати те, що всі і так знають: куріння шкодить здоров'ю. Але пасивне куріння також небезпечно. Кожен рік, безліч людей вмирає від раку легенів, пов'язаного з пасивним курінням, а тисячі дітей страждають від інфекцій нижніх дихальних шляхів. Пасивне куріння може спровокувати напад астми і погіршити симптоми у людей з алергією. До того ж, дим тютюну посилює симптоми астми у дітей дошкільного віку і навіть може стати його причиною.

Рішення: Звучить очевидно, але варто уникати пасивного куріння будь-яку ціну. Не проводьте час з людиною, якщо він у цей час палить. Заохочуйте чоловіка або друзів кинути палити.

9. При будь-якому захворюванні ви користуєтеся антибіотиками

Приймаючи антибіотики при будь-якому нездужанні, ви з часом підвищуєте свою стійкість до цих ліків, що може викликати ще більш серйозне захворювання. Дослідники виявили, що у певних пацієнтів, що приймають антибіотик, був більш знижений рівень цитокінів - гормональних посередників імунної системи. Коли ваша імунна система пригнічена, у вас з більшою ймовірністю розвинуться стійкі бактерії, і ви з більшою ймовірністю захворієте в майбутньому.

Рішення: Приймайте антибіотики тільки при бактеріальної інфекції, використовуйте їх відразу і повний курс. Не використовуйте антибіотики для профілактики, тільки якщо вам не призначив цього лікар, не зберігайте і не діліться незакінченою курсом антибіотиків.

10. Ви надто серйозні

Дослідники з'ясували, що позитивні емоції, пов'язані зі сміхом, зменшують гормони стресу і підвищують рівень певних імунних клітин, які активізують інші. У дослідженні, у тих, хто дивився смішне відео в протягом години, спостерігалося значне підвищення активності імунної системи.

Рішення: Більша смійтеся. Дивіться комедії, зустрічайтеся з друзями, відомими своїм почуттям гумору і знаходите інші способи покращити собі настрій.

 
Рейтинг@Mail.ru