Гігієна порожнини рота


19.02.2012

Не секрет, що більшість майбутніх матусь починають різко міняти свої звички в бік здорового способу життя - починають змінювати свій раціон і правильно харчуватися, регулярно проходять медичне обстеження, намагаються уникати стресових ситуацій, щоб не порушити крихку рівновагу в організмі, яка виношує дитину і так далі.

Однак більшість жінок не звертають уваги на одне просте і дуже важливий захід, оскільки не підозрюють, часом, про його важливість для здорової вагітності. Мова йде про звичайні і регулярних гігієнічних процедурах для порожнини рота, які дозволяють зберегти здоров'я не тільки самої порожнини, але й уникнути багатьох інших проблем зі здоров'ям організму.

Численні дослідження давно виявили таку залежність: вагітні жінки, які страждають від хвороби ясен (пародонтит, наприклад), ризикують народити раніше строку в сім разів частіше за інших жінок, які не мають проблем з яснами. Приблизно такий же ризик народити недорозвиненого дитини. Саме тому такі рутинні щоденні процедури, як ранкова і вечірня чистка зубів, промивання ротової порожнини спеціальною рідиною для полоскання рота і використання зубної нитки є вкрай важливими для здоров'я майбутньої дитини. Незважаючи на те, що ще належить провести не одне дослідження, щоб виявити механізм впливу пародонтиту на пологи, є припущення, що ця хвороба ясен збільшує рівень біологічних рідин в організмі жінки, що і призводить до небажаних наслідків для плода, стримуючи його розвиток. Крім того, дослідження підтвердили, що пародонтит збільшує ймовірність ризику народження недоношеної дитини.

Одна з найбільш часто зустрічаються проблем, яка часто пов'язана з вагітністю, це запалення ясен, або гінгівіт. Гінгівіт під час вагітності є, найчастіше, нормальним наслідком зміни гормонального фону в організмі, що стимулює багато хто, в тому числі, небажані реакції в організмі, і може привести до захворювання ясен. Дослідження вагітних жінок, спрямовані на виявлення подібних реакцій, продемонстрували вченим, що протягом першого і другого триместру вагітності жінки часто скаржаться на набухання ясен і виникають у цій галузі кровотечі. Фактично, вісім з десяти майбутніх матерів скаржаться на погіршується стан ясен і на інші проблеми, пов'язані зі здоров'ям порожнини рота. Але, на щастя, якщо погіршення здоров'я ясен були помічені на самому ранньому етапі вагітності, то ситуацію можна виправити на краще без особливих зусиль.

Дуже часто жінкам радять пройти обстеження у стоматолога до того, як вона збирається зачати дитину. Це дозволить заздалегідь виявити наявні проблеми для того, щоб уникнути в подальшому ускладнення під час вагітності. Звичайний черговий візит до стоматолога допоможе виявити ці проблеми, у той час як ігнорування необхідності відвідування зубного лікаря може привести до неприємних для здоров'я наслідків. Саме тому фахівці настійно рекомендують звернути особливу увагу на здоров'я порожнини рота саме в цей період, до зачаття дитини, так як це допоможе застрахуватися від багатьох проблем зі здоров'ям, які загрожують майбутній мамі і дитині.

Примітно, що ніяких особливих зусиль, для того щоб значно зменшити ризик проблем зі здоров'ям порожнини рота, докладати не потрібно. Необхідно лише, як уже говорилося вище, чистити зуби двічі на день, промивати спеціальними рідинами для порожнини рота і використовувати зубну нитку. Будьте обережними під час чищення зубів і використання зубної нитки, так як при цьому легко пошкодити ніжну тканину ясен. Хвороботворні бактерії можуть легко проникнути в ваш організм через ці ранки. Далі, за допомогою крові, ці бактерії можуть досягти вашої утроби і плоду, викликавши небажані інфекційні захворювання, які є вкрай небезпечними для вас і для майбутньої дитини.

Таким чином, саме заходи щодо попередження захворювань ясен є більш важливими, цінними та ефективними, ніж спроби впоратися з проблемою вже під час вагітності. Вони, ці заходи, виглядають тим цінніше, що практично на сто відсотків захищають ваш організм від поширення хвороботворних бактерій через порожнину рота. Не забувайте, що однією лише зубної щітки і пасти буде недостатньо - необхідно використовувати рідину для полоскання порожнини рота, так як вона проникає в недоступні для щітки місця, справляючись з поширенням хвороботворних бактерій. Крім усього іншого, не забувайте про необхідність правильно харчуватися, більше відпочивати і уникати стресів: все це дозволить вам без шкідливих наслідків для вас і вашої дитини пережити цей складний в житті жінки період - період вагітності.

 
Рейтинг@Mail.ru