Засіб для схуднення


19.02.2012

На сьогоднішній день мода на стрункі постаті досягла, напевно, свого апогею, і скинути пару трійку зайвих кілограмів хочуть практично всі представниці прекрасної статі і не тільки вони - чоловіки теж подвласна цієї пристрасті. Комусь це вдається зробити без особливих проблем, інші ж витрачають на здійснення своєї мрії довгі роки і іноді безрезультатно. Методів боротьби із зайвими кілограмами не просто багато, а дуже й дуже багато. На деякі з них бажають схуднути витрачають весь свій капітал, при цьому немає ніяких гарантій що обраний метод дієвий, і дійсно Вам допоможе позбутися зайвих кілограмів.


У даній статті ми розповімо вам про один із способів схуднути, використовуючи той засіб що мається на Вашій кухні, у Вас під рукою. Це засіб не тільки дуже корисне, але ж ще й смачне, і досить ефективно справляється із зайвою вагою. Даним прекрасним засобом для схуднення є всім відома приправа під назвою кориці. Так, так, саме кориця. Не дивуйтеся, але все сказане є чистою правдою. Ця приправа на сході була відома з найдавніших часів і служила не тільки для поліпшення смакових якостей їжі, але і для підтримки і відновлення балансу живлення клітин організму і очищення організму від шлаків і токсинів - худий чоловік одужував, а людина з надмірною вагою худнув.

Для початку кілька слів про саму кориці. Кориця, або Коричник цейлонський (лат. Cinnamomum verum) - вічнозелене дерево, в культурі - чагарник, вид роду Коричник (Cinnamomum) сімейства Лаврові (Lauraceae). Корицею також називається і висушена кора дерева, яка широко використовується як прянощі (спеції). У продаж кориця-пряність надходить іноді у вигляді згорнутих в трубочку шматочків кори, а частіше - в молотом вигляді. Виростає в Шрі-Ланці. Натуралізувати на Сейшельських островах, в Індії і в тропічній Азії. Культивується всюди в тропічній зоні.

Кориця є однією з найбільш популярних приправ в світі. У їжу корицю використовують як окремо, так і в поєднанні з численними продуктами харчування. Насправді кориця - це не тільки дуже смачна, але ще й дуже корисний засіб. Даною приправі притаманні численні цілющі властивості. Вона чудово справляється не просто з великим, а з величезною кількістю збоїв в роботі людського організму, відновлює його баланс. Кориці властиво покращувати настрій, нормалізувати пам'ять, покращувати роботу головного мозку, відновлювати процес кровотворення. Кориця допомагає знизити рівень вмісту глюкози в сироватці крові, а це вкрай важливо для діабетиків. Але корисна тільки "кориця справжня" відноситься до виду Cinnamomum zeylonicum. "Фальшива кориця" - касія може служити тільки як приправа.

Проте давайте ж повернемося до головного і поговоримо про використання кориці для схуднення. Якщо вам ще не відомо, то ми з превеликим задоволенням поспішаємо Вам повідомити, що кориця для схуднення входить до складу численних дієт. Особливо часто вона стає складовим компонентом дієтичних програм, які засновані на обмеження, як солі, так і цукру. Таке часте використання кориці для схуднення обгрунтовано тим, що даної приправі властиво не тільки позитивно впливати на роботу всіх органів і систем людського організму, але ще й очищати організм людини від скупчилися в ньому шлаків і токсинів. З цього можна зробити наступний висновок: використання кориці для схуднення дає можливість отримати збалансований здоровий організм, а не виснажувати її.

Важливо відзначити і те, що кориця для схуднення благотворно впливає і на функціонування шлунково-кишкового тракту. В результаті, нормалізується процес травлення, що призводить не тільки до поліпшеного всмоктуванню їжі, але ще й до прискореного висновку вже переварених харчових продуктів. Кориця робить позитивний вплив і на роботу нирок. Правильна робота нирок - це також прямий шлях до схуднення і оздоровлення організму.

Ось вам один з рецептів оздоровлення та схуднення за допомогою кориці: візьміть один стакан кефіру, додайте в нього половину столової ложки кориці, стільки ж імбиру, щіпку червоного перцю і все це випийте. Запам'ятайте, в складі даного рецепта повинні бути всі перераховані вище інгредієнти, це дуже важливо. Випивши даний засіб, Ви прискорите обмін речовин, що допоможе поліпшити баланс організму і позбавитися від декількох зайвих кілограмів. Сприяє оздоровленню організму і прискорить процес схуднення, і споживання звичайної їжі з корицею. Кава і чай з корицею також сприяє оздоровленню організму і позбавлення від зайвих кілограмів. Дуже корисна кориця в суміші з медом.

Насправді кориця для оздоровлення та схуднення була відома людству ще багато століть тому. З тих пір пройшло дуже багато часу, але, незважаючи на це, корицю до сих пір використовують всі представники роду людського, які бажають мати здоровий організм і красиву, струнку фігуру. Якщо Ви ставитеся до категорії таких людей, тоді обов'язково скористайтеся допомогою кориці для оздоровлення та схуднення і вже через кілька тижнів Ви зможете побачити необхідний результат. Не забувайте і про те, що оздоровлення організму і схудненню сприяють: систематичні заняття спортом, дотримання здорового способу життя, здорове і правильне харчування. Не сприяє оздоровленню і схудненню: пасивний спосіб життя, переїдання і алкоголь. Любіть себе, свій організм - своє тіло. Будьте здоровими, стрункими і гарними. Слідкуйте за собою своїм організмом - своїм тілом. І нехай Ваше життя ніколи не затьмарюють, ненависні Вам, зайві кілограми.

Ботанічний опис кориці

Ботанічна ілюстрація з книги "Köhler's Medizinal-Pflanzen", 1887

Вічнозелене дерево, в культурі - чагарник. Гілки циліндричні, до верхівки тригранні. Листя супротивні, на коротких черешках, овально-довгасті, тупо або коротко загострені, 7-18 см в довжину, шкірясті, з 3-7 головними жилками. Квіти, зібрані в волоті, зеленуватого кольору і з досить неприємним запахом. Плоди є фіолетові ягоди діаметром 1 см з єдиним насінням. Виростає в Шрі-Ланці. Натуралізувати на Сейшельських островах, в Індії і в тропічній Азії. Культивується всюди в тропічній зоні.

Корицю вирощують протягом двох років, а потім підрізають під корінь. Протягом наступного року утворюються близько десятка нових пагонів. Потім з цих пагонів зрізається кора. Вона просушується. Використовується тільки тонкий (0,5 мм) внутрішній шар кори; зовнішній деревне шар віддаляється, і залишаються метрові коричні смужки, які при висиханні завиваються в довгі трубочки, кожна висушена трубочка складається зі смужок від декількох пагонів. Ці трубочки потім для продажу розрізаються на шматки 5-10 см завдовжки.

Поширення і екологія

Найбільш якісну корицю отримують в Шрі-Ланці, але рослини також вирощують в комерційних цілях на Яві, Суматрі, у західній Індії, Бразилії, В'єтнамі, на Мадагаскарі і в Єгипті. Шрі-ланкійська високоякісна кориця виготовляється з дуже тонкої м'якої кори ясно-жовтуватого або коричневого кольору, має приємний аромат і незвично солодким, теплим і приємним смаком.

Ефірне масло кориці

Аромат і смак кориці обумовлений ароматичною олією, що міститься в кориці в кількості від 0,5% до 1%. Це ефірне масло (коричне масло) виходить після подрібнення кори, вимочування її в морській воді і подальшої швидкої перегонки настою. Масло жовто-золотого кольору, з характерним запахом кориці і пекучим ароматним смаком. Гострий смак і теплий запах викликає основний компонент олії - альдегід коричної кислоти, або коричний альдегід, або ціннамаль, який складає 90% ефірного масла. Окислюючись з часом, масло темніє і набуває смолистую структуру. Серед хімічних компонентів ефірної олії - евгенол (близько 10%), ціннамальдегід, бета-каріофіллен, ліналоол, філландрена і метілхавікол.

Історія

Кориця відома з глибокої давнини. Вона високо цінувалася серед стародавніх народів, і тому її часто підносили в дар тільки монархам і іншим володарям. Кориця імпортувалася в Стародавній Єгипет з Китаю до 2 тисячоліття до н. е.. і згадана в Вих 30:23, коли Мойсеєві сказано використовувати солодку корицю (еврейск. קִנָּמוֹן, qinnāmôn) і кассию, і в Пріт 7:17-18, де йдеться про те, як жінка "постелю свою я посипала миррою, алое та цинамоном" . Про кориці також пише Геродот і інші античні автори. Корицю часто використовували на похоронних багаттях в Стародавньому Римі, а імператор Нерон за деякими свідченнями спалив річний запас кориці на похоронах своєї дружини Поппеи Сабіни в 65 н. е..

У Середні століття походження кориці було загадкою для західного світу. Арабські торговці привозили прянощі по сухопутних торгових шляхах до Олександрії в Єгипті, де її купували Венеціанські купці з Італії, мали монополію на торгівлю прянощами в Європі. Зупинка цієї торгівлі з приходом інших середземноморських сил, таких як династія мамелюків і Османська імперія, була одним з багатьох факторів, які змусили європейців активніше шукати морський шлях до Азії.

Нарешті в кінці XV століття португальські купці відкрили острів Цейлон (Шрі-Ланку) і змінили структуру традиційного виробництва кориці кастою salagama. Португальці в 1518 заснували на острові фортеця і запекло захищали свою монополію більше ста років.

Голландські купці вибили португальців, уклавши альянс з королівством Канді на Цейлоні. Вони заснували тут пошту в 1638, до 1640 захопили контроль над фабриками і остаточно витіснили португальців до 1658. "Береги острова повні його, - повідомляв голландський капітан, - і він кращий на всім сході: якщо стояти за вітром, можна вловити запах кориці в море в восьми льє від берега" (Braudel 1984, с. 215).

Голландська східно-індійська компанія продовжила перегляд методів вирощування кориці в дикому вигляді і в підсумку стала культивувати власні дерева.

Англійці витіснили голландців в 1796, хоча важливість цейлонської монополії вже не була настільки велика. Цинамонові дерева стали вирощувати в інших місцях, доступна кора касії стала більш прийнятна для покупців, а кава, чай, цукор і шоколад стали витісняти популярні раніше традиційні прянощі.

Кориця в їжі як пряність

Кора кориці широко використовується як спеції, кора цейлонської кориці цінується вище, ніж китайської. Головним чином, вона використовується в кулінарії в якості приправи або ароматичної добавки. Використовується при приготуванні ряду десертів, шоколаду, гострих льодяників і лікерів. На Близькому Сході кориця часто використовується в гострих стравах з курки або баранини. В Америці корицю і цукор часто використовують як добавку до каші або фруктам, особливо до яблук. Корицю використовують при консервуванні, особливо - в маринадах.

Кориця має високу антиоксидантну дію. Ефірне масло також має антимікробні властивості. Це властивість кориці, характерне і для інших прянощів, що допомагає довше зберігати продукти в домашніх умовах, наштовхнуло Б.Токіна на створення концепції фітонцидів.

У медицині

У медицині і ароматерапії застосування кориці пов'язане насамперед з дією комплексу її летких ароматних речовин (ЛАВ), частина з яких можна виділити у вигляді товарного продукту - ефірного масла. Екстракти та ефірне масло кориці заслужили репутацію цінного компонента ліків від застуди.

У засобах масової інформації повідомлялося про помітне фармацевтичному ефекті кориці при лікуванні цукрового діабету 2-го типу. При дослідженнях використовувалася не "справжня" кориця, а касія. Див. нижче про плутанину в термінології.

Коричне масло використовується і в мазях зігріваюч-дратівної дії, проте його концентрація в них обмежена.

У парфумерії та косметики

Ефірне масло кориці використовують в парфумах, в композиціях "східного" напрямку.

Кориця та касія

Назва "кориця" можна відносити тільки до виду Cinnamomum zeylonicum, також відомому як "кориця справжня" (від ботанічного назви C. verum). Однак, споріднене рослина касія (Cinnamomum aromaticum, китайське коричне дерево) іноді продається з написом "кориця", але її, на відміну від кориці справжньої, маркують "Індонезійська кориця" або "Фальшива кориця". У кориці справжньої, використовуючи тільки тонкий внутрішній шар кори, отримують кращу, менш щільну і більше розсипчасту структуру. Кориця справжня вважається сильнішою і гострої спецією. Кассия зазвичай середньо-червонувато-коричневого або темно-червонувато-коричневого кольору, а оскільки використовується вся кора, то її трубочки товщі (2-3 мм завтовшки) і за структурою більше нагадують дерево. Більшість кориці, яка продається в супермаркетах, на самому ділі - касія.

Два шматки кори кориці (теперішнього та фальшивої) відрізняються як зовні, так і за своїми хімічними характеристиками. При впливі на порошок кори розчином йоду (перевірка на крохмаль) справжня високоякісна кориця дає лише невеликий ефект, тоді як порошок кори фальшивої кориці (касії) забарвлюється в темно-синій колір, інтенсивність якого залежить від концентрації касії.

 
Рейтинг@Mail.ru