Риб'ячий жир - нервові клітини


19.02.2012

Кожен з нас напевно чув про те, що нервові клітини не відновлюються. Насправді ця фраза спочатку покликана нас уникати зайвого хвилювання є не більш ніж вигадкою. Вони відновлюються, правда, досить повільно.


Якби наш організм не мав можливості здійснювати регенерацію нервової системи, ми б не могли оговтатися від важких травм, моральних чи психологічних, начебто втрати близької людини. На думку вчених з лондонського університету Королеви Марії різні продукти харчування можуть допомогти нервовій системі суттєво зменшити втрати нервової системи при сильному стресі, а також прискорити регенерацію клітин периферичної нервової системи, відповідальної зокрема за передачу сигналів від головного і спинного мозку до інших частин тіла. Мова йде про продукти з високим вмістом риб'ячого жиру - зокрема класу омега-3.

Дослідники вивчили вплив жирів омега-3 на клітини так званих нервах паралельних людських реакцій у мишей. Вчені моделювали ті ушкодження нерва, які відбуваються в результаті нещасного випадку або травми або під впливом іншого стресу, під впливом якого вони недоотримують необхідну їм для життя кисень. В результаті значна частина нервових клітин може загинути. Однак коли мишам в раціон додавалися продукти з вмістом збагачених омега-3 жирних кислот то показник "смертності" серед клітин нервової системи під впливом стресу сильно знижувався. У дослідженні також паралельно було розглянуто ушкодження сідничного нерва у мишей. Вченими було виявлено, що високий рівень вмісту в організмі жирних кислот омега-3 допомагає мишам оговтатися від травми сідничного нерва швидше і в більшій мірі.

Причому, за словами дослідників поліпшення захисних систем організму від впливу стресу має довгостроковий характер. Проте якщо Ви вирішили вживати риб'ячий жир у вигляді добавок, слід пам'ятати, що в усьому необхідно дотримуватися міри. Більше 5 гр. таких жирів за один прийом можуть викликати загусання крові, що потенційно загрожує інфарктом.

 
Рейтинг@Mail.ru