Фіолетовий картопля знижує кров'яний тиск


19.02.2012

Дві порції фіолетового картоплі в день знижують кров'яний тиск на 4 відсотки, не викликаючи збільшення ваги, виявили японські вчені.


Дослідники вважають, що здавалося б невелике зниження тиску знижує ризик розвитку хвороб серця.

Картопля з фіолетовою шкірою останнім часом став популярний в овочевих відділах, він відомий високим рівнем антиоксидантів. У Кореї його часто використовують у народній медицині як засіб для схуднення.

Джо Вінсон з колегами провів дослідження з 18 добровольцями, які з'їдали по 6-8 невеликих картоплин в день, всі вони страждали від надмірної ваги і підвищеного кров'яного тиску. Добровольці їли картоплю чотири тижні поспіль, а потім чотири тижні обходилися без нього, в цей час вчені моніторили систолічний та діастолічний артеріальний тиск, масу тіла та інші їхні показники здоров'я.

Виявилося, що середня діастолічний артеріальний тиск знизився на 4,3 відсотка, а систолічний тиск знизився на 3,5 відсотка. Ніхто з учасників дослідження не набрав вагу.

Імовірно цей ефект пов'язаний з речовинами в картоплі, аналогічним інгібіторів АПФ препаратів для лікування високого кров'яного тиску.

 
Рейтинг@Mail.ru