Спосіб лікування цукрового діабету


19.02.2012

Періодичне виконання вправи в умовах низьких концентрацій кисню (гіпоксія) може підвищити чутливість до інсуліну у пацієнтів з цукровим діабетом другого типу, за даними недавнього дослідження, опублікованого в The Endocrine Society's Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (JCEM).


Попередні дослідження були спрямовані на вивчення впливу безперервних аеробних вправ з більш пізньої оцінкою стійкості.

Існує невелика кількість досліджень оцінки впливу перемежованих навантажень на толерантність до глюкози та чутливість до інсуліну при цукровому діабеті другого типу.

"Сучасні принципи припускають, що користь для здоров'я може бути отримана тоді, коли пацієнти з цукровим діабетом другого типу витрачають 30 хвилин щодня на вправи, але опубліковані дані не змогли показати ефективність перемежованих навантажень", сказав Річард Макензі, провідний автор дослідження з університету Вестмінстера в Лондоні, Великобританія.

"В даному дослідженні ми показали, що періодичні вправи в умовах гіпоксії впливають на глікемічний профіль у осіб з цукровим діабетом другого типу з великим позитивним ефектом. Ці вправи в нашому дослідженні виконувалися на висоті 2500 метрів".

У даному дослідженні вісім осіб з цукровим діабетом другого типу скоїли три випробування: 60 хвилин безперервного вправи в умовах гіпоксії, що перемежовуються навантаження в умовах гіпоксії та періодичні вправи в нормальних кисневих умовах. Після кожної вправи, учасники дослідження поверталися в лабораторію для вимірювання рівня глюкози в крові і рівня інсуліну в плазмі крові.

Дослідники виявили, що здійснення вправ в умовах гіпоксії привели до поліпшення чутливості до інсуліну.

"Комбінація помірно знижених кисневих рівнів з вправами може значно покращити здатність організму реагувати на інсулін у хворих на цукровий діабет другого типу", сказав доктор Маккензі.

"Наші результати показують можливість використання вправ в умовах помірної гіпоксії для лікування цукрового діабету другого типу".

 
Рейтинг@Mail.ru