Зелений чай захистить від усього


19.02.2012

Постійне вживання зеленого чаю, як з'ясували японські дослідники, робить досить позитивну дію на організм, сприяючи рухливості і навіть "незалежності" питущого по мірі руху часу в порівнянні зі своїми однолітками.


Як відомо, нагадує науково-популярна програма австралійського телебачення ABC, зелений чай містить так звані антиоксиданти - хімічні елементи протівоокісляющего дії.

Ці речовини захищають, як вважається, клітини людини від пошкоджень і збитків, які здатні послужити причиною виникнення різних захворювань, включаючи онкологію і збільшення вмісту холестерину в крові.

З метою виявлення потенційних корисних властивостей зеленого чаю для людини, у міру старіння людського організму, дослідники з медичної школи при університеті Tohoku вивчили стан здоров'я майже 14 тис. японців у віці 65 років і старше протягом більше трьох років.

Як з'ясувалося, шанувальникам зеленого чаю в меншій мірі, ніж інші, погрожували функціональні розлади, інвалідність, зниження фізичних можливостей, або загострення проблем, пов'язаних з виконанням елементарних повсякденних функцій, таких, як вдягання або прийом ванни.

В рамках дослідження вчені встановили, наприклад, що майже 13% дорослих японців, хто споживав менше однієї чашки зеленого чаю в день, перетворилися фактично в функціональних інвалідів в порівнянні з 7% тих, хто регулярно - щонайменше, п'ять разів на день - споживав зелений чай.

За свідченнями дослідників, опублікованими в спеціалізованому американському виданні American Journal of Clinical Nutrition ("Американський журнал з проблем клінічного харчування"), зелений чай асоціюється зі зниженням ризику виникнення функціональної інвалідності навіть після врахування можливих сторонніх негативних факторів впливу.

Хоча прямо не доведено, що зелений чай допомагає людині залишатися рухомим і енергійним у міру старіння, тим не менш, для японських учених стало очевидним, що прихильники цього напою в цілому харчувалися більш правильно і мали більш здорову дієту, вживаючи в їжу більше риби, овочів і фруктів.

Ці ж самі японські любителі зеленого чаю виявилися більш освіченими і одночасно менше курили.

У них зберігалася підвищена активність і чіткість роботи мозку на тлі меншого числа серцевих нападів і інсультів.

Одночасно японські любителі зеленого чаю проявляли підвищену суспільну активність.

У них було більше друзів і сім'ї, на які вони могли спертися.

Отже, згідно з отриманими статистичними даними, японці, хто споживав не менше п'яти чашок зеленого чай в день, на третину скоротили для себе ймовірність роздобути ту чи іншу форму фізичної дисфункції, або інвалідності у порівнянні з тими, хто випивав менше однієї чашки в день.

У тих з них, хто споживав в середньому 3-4 чашки в день, такий ризик знижувався на 25%.

Однією з можливих причин того, що зелений чай якимось чином знижує ризик веде до інвалідності каліцтва або пошкоджень, може служити те, як говорять учені, що він зміцнює, наприклад, м'язи ніг у літніх жінок.

З іншого боку, хоча в невеликих кількостях зелений чай нешкідливий, в ньому реально містяться кофеїн і невеликі обсяги вітаміну К.

А ці речовини, як попереджають медики, здатні заважати дії ліків, які запобігають утворенню в крові тромбів і знижують швидкість згортання крові.

 
Рейтинг@Mail.ru