Вхід в метро з собаками-поводирями


19.02.2012

Після дозволу керівництва Метрополітену проводити в метро спеціально навчених собак-поводирів, почалися практичні заняття з тваринами на станціях. Сьогодні перші три інваліди отримали навчених чотириногих помічників і можуть безперешкодно користуватися підземним транспортом.


У Петербурзі 22 інваліда по зору мають собак-поводирів, троє з яких вже можуть безперешкодно скористатися отриманим правом проходити зі своїм супутником в метро. Для цього ще в листопаді минулого року інструктори почали проводити з тваринами спеціальні заняття з безпечного для пасажирів знаходженню на станціях та у вагонах.

Роботу з підготовки собак-провідників до проїзду в метрополітені курирував Центр медико-соціальної реабілітації інвалідів по зору.

Для такої соціальної роботи собак, переважно, вівчарок і лабрадорів, вирощують і виховують в сел. Купавна в Підмосков'ї. Причому, тварин готують індивідуально для кожного інваліда, з урахуванням його характеру, звичок і навіть умов проживання. Для цього в розплідник направляється інформація про людей, яким за станом здоров'я потрібно собака-поводир.

Щоб завести собаку-поводиря, необхідно виконати наступні умови:

В індивідуальній карті реабілітації лікарями медико-соціальної експертизи повинна бути вказана ця потреба (в розділі «Технічні засоби реабілітації»). Потрібно звернутися в регіональне відділення Всеросійського товариства сліпих і надати про себе всю необхідну інформацію. Пройти двотижневі навчальні курси в пос.Купавне. На утримання собак-поводирів інваліду по зору виділяється 17 тис. руб. на місяць.

 
Рейтинг@Mail.ru