Операція з пересадки серця Вірі Смольнікова


19.02.2012

Трирічна дівчинка з Новосибірська забуває рідну мову, щосили використовуючи італійські слова. Батько виховує дитину по інтернету. Глава сімейства впевнений: все буде надолужено, коли донька повернеться додому після курсу лікування.


Наче й немає багатогодинний різниці між містами: коли Ірина та Віра виходять на зв'язок, в Новосибірську практично опівночі, і відстані в кілька тисяч кілометрів. До сімейного життя «он-лайн» батьки за рік звикли. Не будь відеозв'язку, Володимир так би й не побачив, як дочка знову навчилася ходити.

Тепер вона ще й катається на велосипеді, водить дитячий автомобіль. Але більше любить музикувати. Дід Мороз вгадав, подарувавши дівчинці на свято мікрофон.

Разом з мамою - Віра зараз розучує нові слова - на двох мовах відразу. Перевагу віддає італійському: замість «все» говорить «баста», погоджується - «сі», а дякує - «грація». Їй і місцева кухня припала до смаку. Трирічна Віра знає толк в піці, пасті і джелатто - так тут називають морозиво.

Після того, як лікарі провели пересадку серця, у малятка дійсно стало все добре. Дев'ятнадцятого травня дві тисячі одинадцятого Ірину і Віру розбудили пізно вночі: до міста Бергамо на вертольоті ось-ось доставлять донорське серце. Хлопчик з Флоренції подарував російській дівчинці життя і тепер у неї буде подвійне ім'я - Віра-Франческа. Так вирішили її батьки.

Серйозні ускладнення з'явилися у Віри після пневмонії. Ще в Новосибірську, в клініці Мєшалкіна, її підключили до штучного серця, але його максимальний термін служби - всього пів року. Самопочуття дівчинки погіршувався з кожним днем.

Терміново потрібна була трансплантація, яку могли провести лише закордоном. Надіслати Віру в Італію звичайним рейсом було неможливо. Спеціально обладнаний борт МНС підняли в повітря за розпорядженням Володимира Путіна. З федерального бюджету виділили квоту на лікування.

Зворотно в Новосибірськ Віра разом з мамою прилетять уже звичайним пасажирським рейсом. Відчуває дівчинка себе добре і річна реабілітація, яку малятко повинна була пройти під наглядом італійських лікарів, підходить до кінця. Складно уявити, що відбуватиметься тут, в аеропорту Толмачево в день прильоту Віри. Близькі вже відраховують дні: до двадцять п'ятого червня - зразкової дати повернення - залишилося зовсім небагато.

 
Рейтинг@Mail.ru