У Казані обговорили закон про захист здоров'я населення


19.02.2012

За підсумками роботи круглого столу прийнято резолюцію, текст якої буде направлений на адресу Міністерства охорони здоров'я РФ.


У Громадській палаті Республіки Татарстан сьогодні пройшов круглий стіл, на якому обговорювався проект Федерального закону «Про захист здоров'я населення від наслідків споживання тютюну». Законопроект підготовлений Міністерством охорони здоров'я і соціального розвитку Російської Федерації на виконання Концепції здійснення державної політики протидії споживанню тютюну на 2010-2015 рр..

В роботі круглого столу взяли участь представники міністерств охорони здоров'я, юстиції, освіти і науки Республіки Татарстан, члени Громадської палати Республіки Татарстан, виконавчого комітету міста Казані, депутати міської Думи г.Казани, представники громадських організацій республіки.

Керував роботою круглого столу Володимир Менделевич, який очолює робочу групу з питань охорони здоров'я та здорового способу життя Громадської палати РТ. З доповіддю, що представляє проект федерального антитютюнового закону, виступив член Координаційної ради з боротьби з тютюном при Мінздоровсоцрозвитку РФ Олексій Шабашов.

Учасники круглого столу у своїх виступах наголошували на необхідності прийняття жорсткого федерального закону, що регулює питання виробництва, розповсюдження та споживання тютюнових виробів, здатного зупинити розвиток тютюнової епідемії, що охопила нашу країну. Зазначалося, що підготовлений законопроект відповідає інтересам суспільства. Отримали повну підтримку таких заходів, введення яких передбачено законопроектом: розширення повноважень суб'єктів Російської Федерації у сфері захисту населення від наслідків споживання тютюну, зокрема, встановлення додаткових заборон на куріння тютюну в приміщеннях, заборона на куріння в яких не передбачено в справжнім федеральним законом; підвищення ціни на тютюнові вироби за рахунок зростання акцизів; заборона спонсорства тютюновими компаніями, стимулювання продажу та реклами тютюнових виробів; заборона на куріння в громадських місцях, зокрема в освітніх і лікувальних установах, в ресторанах і кафе, в під'їздах житлових будинків, надання медичної допомоги бажаючим припинити куріння; освітні та просвітницькі антитютюнові програми федерального і регіональних рівнів.

Учасниками відзначено необхідність паралельної роботи над механізмами реалізації заборонних і обмежувальних заходів, що пропонуються даним законопроектом, так, запропоновано істотно збільшити розмір штрафів за куріння в недозволених місцях. Був зроблений ряд пропозицій по необхідності уточнення формулювань закону.

Виступаючі відзначали, більшість населення, включаючи палить його частина, схвалює введення заборонних і обмежувальних заходів, але при цьому вказували на необхідність широкого громадського обговорення даного законопроекту.

Завершуючи роботу круглого столу, Володимир Менделевич підкреслив, що обговорюваний законопроект є найважливішим кроком у вирішенні медико-соціальної проблеми. Необхідно якнайшвидше прийняття цього закону і його реалізація.

За підсумками роботи круглого столу прийнято резолюцію, текст якої буде направлений на адресу Міністерства охорони здоров'я РФ.

 
Рейтинг@Mail.ru