Чи змінилося щось у російській онкології


19.02.2012

Головний онколог країни Валерій Чиссов заявив, що завдяки національній програмі смертність від онкології впала на цілий відсоток, при цьому близько 30% онкологічних хворих помирають в перший же рік після постановки діагнозу. Причину цього головний спецаіліст бачить в пізньому зверненні громадян до лікаря.


Валерій Чиссов зазначив, що саме на першій стадії розвитку хвороби людям ще можна допомогти, причому ефект дає зовсім недороге лікування. Незважаючи на це до лікарів звертаються 28,6% пацієнтів з уже запущеною формою онкологічних захворювань - 3-й і 4-го ступеня тяжкості. При тому що, за словами Чіссова, в системі надання онкологічної допомоги робиться наголос на виявлення захворювань на ранніх стадіях. А провідною ланкою в цій системі є первинні онкологічні кабінети, де працюють лікарі-онкологи або інші навчені фахівці.

Завдяки збільшеному фінансування онкологічної служби з федерального і регіональних бюджетів модернізація торкнулася не тільки спеціалізованих клінік, а й лікувально-профілактичних установ загальної лікувальної мережі, повідомив головний онколог.

Іншими словами, для безкоштовного обстеження та лікування людей є всі можливості. Справа тільки в їх бажанні лікуватися.

 
Рейтинг@Mail.ru