Наркоманію викликає аномалія мозку


19.02.2012

Ученими з Кембриджа було з'ясовано, що наркоманія в певної міри є психічним розладом, яке стимулює підвищена активність одних областей головного мозку і зниженою активністю інших.


Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Science саме аномалії, пов'язані з розвитком головного мозку призводять до того, що ризик стати наркоманом в людини суттєво підвищується. Вчені опублікували наочну ілюстрацію, на якій синім кольором, зазначили області головного мозку, які утримують людину від прийому наркотиків, а червоними позначили ті області, які, навпаки, підштовхують його до наркоманії.

Дослідники порівнювали мозок наркомана з мозком його брата чи сестри, з метою знайти загальні особливості у розвитку головного мозку. І ось що дивно - такі особливості знаходилися, причому мова йде підвищеної активності в тих областях головного мозку, які викликають у людини звикання до якогось явища. Іншими словами, мозок потенційного наркомана вже спочатку налаштований на пошук об'єкта звикання, і отримання наркотику викликає залежність, від якої позбавитися буде згодом досить складно. За словами одного з провідних авторів дослідження, доктора Карена Ерше (Karen Ersche) "Дане дослідження стало черговим підтвердженням того факту, що наркотики самі по собі спочатку можуть викликати звикання не у всіх. Тобто у кожного є свій поріг доз прийому наркотиків, після перетину, якого він може повноправно вважатися наркоманом. Разом з тим це дослідження ще й наочно демонструє нам, що наркоманія - це зовсім не образ життя, а психічна аномалія, або розлад. Це хворі люди, і їх не вилікувати засудженням, яким суспільство їх сьогодні нагороджує. Їм потрібно співчуття і кваліфікована медична допомога. "

Паралельно багато експертів переконані, що нове дослідження може відкрити для медицини нові можливості лікування наркоманії. Мова йде про розробку препаратів, або методів терапії, які могли б знизити активність в проблемних областях головного мозку. Також не варто забувати і про синіх областях - це певні зони "самоконтролю" і активність в них навпаки, слід підвищувати. Як це зробити - на це питання вченим тільки належить знайти відповідь.

 
Рейтинг@Mail.ru