На дахах лікарень з'являться вертолітні майданчики


19.02.2012

Сьогодні в Петербурзі вже є дві вертолітні площадки на територіях НДІ ім Джанелідзе і Дитячої міської лікарні № 1. Але вони потребують серйозної реконструкції, яку планують завершити до серпня. Також планується побудувати ще два майданчики для вертольотів - на територіях Олександрівської та Єлизаветинської лікарень.


Посадкові майданчики на територіях НДІ швидкої допомоги ім. І.І. Джанелідзе і Дитячої міської лікарні № 1 поки що можуть приймати вертольоти лише вдень у простих метеорологічних умовах. Щоб забезпечити їх цілодобову роботу при нельотну погоду, комітет з транспортно-транзитної політики оголосив конкурси на їх реконструкцію. Майданчики будуть дооснащена засобами зв'язку, аеронавігаційним світлосигнальним обладнанням. Роботи почнуться в квітні і завершаться до серпня.

До 2013 року планується побудувати ще дві збірно-розбірні посадочні майданчики на території лікарні Святої преподобномучениці Єлизавети і Олександрівської лікарні. А вздовж кільцевої дороги в Ленобласті під ці цілі зарезервовані чотири ділянки - в селищах Парголово і Шушари, недалеко від розв'язки КАД - Шафіровскій пр, і в Старо-Паново.

- Для виконання рятувальних завдань розроблена спеціальна програма перепідготовки льотного складу. Перенавчання командира екіпажу обійдеться державі від 4 до 5 мільйонів, - повідомив начальник відділення авіації та авіаційно-рятувальних технологій СЗРЦ МНС Росії Валерій Усманов. - Сьогодні ми маємо 6 підготовлених екіпажів, 18 рятувальників, бригаду висококваліфікованих лікарів МНС Росії і 8 лікарів швидкої медичної допомоги. Кожен вертоліт може вмістити одного лежачого і сім сидячих постраждалих.

Проте ефективність застосування авіації залежить від багатьох факторів, у тому числі від професійної підготовки диспетчерів станції швидкої допомоги ЦРЛ, які подають заявку в управління МНС.

- Тільки вчора ми доставляли потерпілого з м. Костомукша, молодий чоловік отримав 60% опіків внаслідок пожежі на підприємстві, - розповідає заслужений пілот Росії, льотчик-випробувач Вадим Базикін. - Але в результаті неузгодженості з диспетчером посадити машину на дах НДІ Джанелидзе не вдалося, тому сіли в Пулково і відправили постраждалого заздалегідь викликаної машиною «Швидкої допомоги».

У місті майданчика для вертольотів повинні бути не тільки на дахах, а й на дорогах, як у всьому світі. Вони повинні закладатися вже при будівництві доріг, вважає Базикін.

 
Рейтинг@Mail.ru