Тест-смужки для хворих діабетом


19.02.2012

У Санкт-Петербурзі проведено 80 з 120 заявлених конкурсів на закупівлю пільгових ліків, на наступному тижні всі аукціони будуть завершені, а ліки вже надходять в аптеки. Про це сьогодні, 3 лютого, повідомив кореспонденту ІА REGNUM виконуючий обов'язки голови комітету з охорони здоров'я Санкт-Петербурга Володимир Жолобов.


Жолобов повідомив, що по тест-смужок для петербуржців з діабетом аукціон вже проведений, постачальник відомий, але зараз діє десятиденний так званий "мораторій на укладення контракту" - такі правила торгів, тому обіцяні комітетом з охорони здоров'я до початку лютого тест-смужки поки ще не в міських аптеках. "Але 13-14 лютого розвозка тест-смужок по аптекам почнеться точно", - підкреслив Володимир Жолобов.

Тест-смужки надзвичайно важливі для контролю за діабетом - вони дозволяють практично миттєво визначити рівень цукру в крові і є невід'ємною частиною, поряд з інсулінами та таблетованими препаратами, життєво необхідної підтримки людей з діабетом.

Жолобов підкреслив, що поки ще гостро стоїть питання і з дорогим ліками копаксоном - цей препарат застосовується для терапії невиліковного поки і важкого захворювання - розсіяного склерозу, захворюваність яких на Північно-Заході Росії і в Санкт-Петербурзі досить висока. Розсіяний склероз вражає молодих та активних людей у ​​працездатному віці, причини захворювання до цих пір не ясні. Копаксон дозволяє уповільнити розвиток хвороби, відстрочити інвалідизацію, продовжити активний спосіб життя.

Препарат надзвичайно доріг, тому забезпечується з федерального бюджету. Розсіяний склероз входить в так званий список "7 нозологій" Мінздоровсоцрозвитку РФ, де вказані важкі захворювання, що вимагають дорогих ліків. "Ми запросили в Москви на тисячу флаконів копаксона більше, - пояснює Жолобов. - Але Мінздравсоцразітія поки не закінчив конкурсні процедури, контракт підпишуть лише на наступному тижні".

Жолобов пояснив, що комітет з охорони здоров'я направив в Мінздоровсоцрозвитку лист з проханням направити копаксон в Санкт-Петербург, як тільки почнуться поставки в регіони, в першочерговому порядку.

 
Рейтинг@Mail.ru