Фотодинамічна діагностика


19.02.2012

Знайти спосіб підвищити ефективність трансуретральної резекції нем'язові-інвазивного раку сечового міхура - такою ідеєю задалися фахівці відділення урології Академічного медичного центру Амстердама. Відправною точкою пошуку нідерландських урологів послужило спостереження, що високий рівень ранніх рецидивів нем'язові-інвазивного раку сечового міхура безпосередньо залежить від ефективності трансуретральної резекції (ТУР) сечового міхура. З цією метою були вивчені вже апробовані або розвиваються методи, здатні поліпшити ТУР.

Отримані результати виявили таку закономірність: повторна ТУР знижує помилки у визначенні стадії раку сечового міхура і покращує місцевий контроль пухлини. Але замість повторення стандартної процедури ТУР, куди важливіше поліпшити метод, закликають дослідники. На їхню думку, вдосконалення обладнання для ТУР, в тому числі - біполярна резекція і лазерне лікування дають можливість зменшити рівень ускладнень, а отже, підвищити ефективність ТУР. І ще одне із зауважень дослідників: нові методи візуалізації, що використовуються в ході ТУР (узкополосная візуалізація та оптична когерентна томографія), поки знаходяться в процесі дослідження, в той час як за фотодинамічної діагностикою утвердилася провідна роль у підвищенні ефективності ТУР раку сечового міхура.

Нідерландські дослідники резюмують: існуючі методики ре-ТУР і фотодинамічної діагностики продемонстрували потенціал для покращення ефективності ТУР і повинні застосовуватися в певних випадках. За їхніми оцінками, нові методи - узкополосная візуалізація та оптична когерентна томографія не використовуються в клінічній практиці, оскільки ще знаходяться на стадії вивчення.

 
Рейтинг@Mail.ru