Куріння підвищує шанси народити дівчинку


19.02.2012

Як встановило масштабне педіатричне дослідження, у батьків, які палять, що вирішили завести дитину, значно більше шансів народити дівчинку, а не хлопчика.


Якщо на ранній стадії вагітності курять обоє батьків, то шанси народити хлопчика падають майже в два рази. Отримані докази свідчать, що куріння здатне вбивати чоловічі ембріони в утробі.

Куріння не тільки знижує вірогідність народження хлопчика, а й може перешкоджати розвитку чоловічих ембріонів, а також приводити до викиднів.

Незважаючи на те, що майже 52% новонароджених у західному світі складають хлопчики, у курців частка народжуються дівчаток різко зростає. Дослідження, в якому взяли участь 9 тис. вагітних жінок в Ліверпулі, виявило вражаючий перевагу на користь дівчаток, які народжуються в курящих батьків. Матері, які курили під час вагітності, народжували хлопчиків на третину рідше, ніж некурящі жінки. Якщо враховувати показники здоров'я і вік матерів, то з'ясовується, що у випадку, коли палить ще й батько, шанс народити хлопчика знижувався майже наполовину.

Дослідження, проведене педіатрами Ліверпульського інституту тропічної медицини, викликало резонанс у міжнародному науковому співтоваристві. За словами вчених, воно ставить серйозні питання про те, яким чином куріння впливає на баланс населення.

«Існує безліч робіт на тему того, як куріння впливає на вагу новонароджених, проте тепер з'ясовано, що палять матері частіше народжують дівчаток», - пояснює Елісон Пултон, старший викладач педіатрії Сіднейського університету, Австралія.

У дослідженні узагальнені дані про 9 тис. жінок, які народжували в Ліверпульської жіночої лікарні в 1998-2003 роках. Вчені виявили, що у курців з більшою ймовірністю народжувалися дівчатка, а крім того, на стать майбутньої дитини може впливати пасивне куріння. Некурящі матері, що мали партнера-курця і піддавалися дії сигаретного диму, народжували хлопчиків рідше.

Дослідження провела група педіатрів під керівництвом професора Бернарда Бребіна. Вчені виявили, що містяться в сигаретах речовини, наприклад нікотин, перешкоджають попаданню в яйцеклітину сперматозоїдів, що містять чоловічі хромосоми.

«Метою дослідження було встановити, чи залежить стать майбутньої дитини від факту паління матері в період вагітності. Коли ми відкоригували результати відповідно до таких статистичних факторами, як вік матері і паління обох батьків, то з'ясувалося, що в останньому випадку шанси народити дівчинку підвищуються вдвічі », - розповідає Бребін, професор тропічної педіатрії. «Ми не знаємо, чим це викликано.

Гіпотеза полягає в тому, що сперматозоїди, що містять Y-хромосому, що відповідає за народження хлопчиків, більш чутливі до негативних змін, що відбуваються в організмі матері через паління. Куріння знижує вміст естрогену і викликає зміни в шийці матки. Висновок зрозумілий: якщо ви хочете підвищити шанси народження хлопчика, не паліть під час вагітності ».

 
Рейтинг@Mail.ru