Розсіяний склероз можна передбачити


19.02.2012

Вчені з Лондонського Інституту Неврології та Інституту клітинної та молекулярної біології описали аналіз крові, який може передбачити перебіг розсіяного склерозу.


Дослідники оцінювали рівень різних антитіл до вірусу Епштейна-Барр в сироватці крові пацієнтів з розсіяним склерозом. Даний вірус широко розповсюджений в людській популяції, тому антитіла до нього виявляються у багатьох дорослих пацієнтів з розсіяним склерозом. Виявилося, однак, що рівень одного з типів антитіл до вірусу, так звані анти-EBNA-1 IgG, безпосередньо пов'язаний з активністю захворювання.

Автори дослідження роблять висновок про те, що анти-EBNA-1 IgG - перший біомаркер, який потенційно може використовуватися для визначення ймовірності розвитку захворювання після появи перших симптомів (так званий клінічно ізольований синдром, підозрілий на розвиток розсіяного склерозу), а також для прогнозу прогресування інвалідизації. Проведення даного аналізу зможе допомогти виявляти людей, у яких з більшою вірогідністю і швидше розвинеться розсіяний склероз і визначати більш ефективну терапію для кожного конкретного пацієнта.

У той же час, автори статті вказують на необхідність подальших досліджень з великою кількістю пацієнтів для валідизації отриманих результатів і, можливо, пошуку нових, поки неідентифікованих, біомаркерів розсіяного склерозу.

 
Рейтинг@Mail.ru