Ризик інсульту


19.02.2012

Британські та німецькі вчені виявили мутацію одного з генів, наявність якої вдвічі підвищує ризик найбільш поширеної форми інсульту.


Дослідники провели полногеномний аналіз асоціацій у 3548 європейців, які перенесли інсульт, та 5972 здорових людей для контролю.

Цей аналіз показав чітку зв'язок ішемічного інсульту внаслідок ураження великої артерії з мутантним варіантом гена HDAC9. Отримані дані були відтворені більш ніж у 6000 людей після інсульту і майже 35 тисяч, це захворювання не переносили.

Цей ген кодує фермент гістондеацетілазу 9 типу, який бере участь в регуляції активності генів і синтезу білка шляхом зміни конфігурації відповідних ділянок ДНК. Раніше було показано, що від гістондеацетілази залежить те, як тканини реагують на брак кровопостачання (ішемію).

За даними дослідників, виявленої мутації схильні близько 10 відсотків генів HDAC9. Якщо людина успадковує мутантні варіанти гена від обох батьків, ризик ішемічного інсульту внаслідок ураження великої артерії у нього підвищений в два рази в порівнянні з носіями нормальних варіантів гена.

На думку дослідника Пітера Доннеллі (Peter Donnelly) з Оксфордського університету, отримані результати можуть внести вклад в розвиток персоналізованої медицини.

 
Рейтинг@Mail.ru