Методы избавления от шрамов


30.11.2012

Рано чи пізно кожен стикається з проблемою наявності шраму.

Схоже, для чоловіків поява чергового шраму не виявляється трагедією, адже по поширеній думці, шрами їх тільки прикрашають. Сучасне мистецтво татуажу досягло таких висот, що спеціально зроблений майстром-татуювальник декоративний «медичний» шрам неможливо відрізнити від справжнього. І раз існує попит на такого роду шрами у чоловічої половини людства, значить, представники сильної статі дійсно пишаються своїми шрамами.

Але як бути крихким, слабким жінкам? Яких часто наявність деяких шрамів абсолютно не радує. Ми не говоримо про непомітних шрами маленького розміру. Йдеться про великі, добре помітних, неестетичних шрамах. Чи можна їх усунути? Чи можна зробити непомітними?

Сьогодні існує кілька методів безжалісної боротьби зі шрамами. А саме: видалення шрамів за допомогою різних лікарських мазей; за допомогою процедури мікродермабразії; за допомогою ін'єкції кортизону; видалення шляхом хірургічного висічення; видалення шрамів лазером; зменшення розміру шраму шляхом нанесення силіконового покриття. А також для видалення шрамів застосовується кріотерапія.

Методи видалення шраму

Методы избавления от шрамов


Лікарські мазі застосовуються для видалення свіжих розтяжок і неглибоких шрамів. Звернемо увагу, що мова йде про застосування саме лікарських препаратів, а не просто косметичних засобів, від яких навряд чи варто очікувати вирішення проблеми виведення рубців.

До складу такої мазі входять активні речовини, що дозволяють знебарвити шрам або розтяжки. В якості активної речовини може виступати звичайна цибулиння або ж різні гормональні засоби. Фармакологічні компанії заявляють, що мазі пом'якшують рубцеві тканини. Лікувальний гель можна наносити в будь-який час дня завдяки його безбарвності. Однак відразу очікувати помітних результатів після застосування мазі не доводиться. Потрібно запастися деякими резервом терпіння. Підбирайте мазь тільки під контролем досвідченого фахівця. Нерідкі випадки посилювання проблеми шраму при самостійному безконтрольному застосуванні лікарських засобів для його усунення.

Метод лазерної терапії застосовується для усунення пігментованих великих шрамів.

Суть методу полягає в глибокому проникненні лазера під шкіру. Таким чином, відбувається вирівнювання поверхні шкіри за рахунок лазерного руйнування занадто розрослася рубцевої тканини. Лазерний промінь здатний змінювати пігмент тканини шраму. Завдяки цьому яскраво червоні й коричневі шрами набувають більш світле забарвлення.

Метод силіконового покриття робить непомітними опуклі шрами і келоїдні рубці.

Силіконову пластину, яка являє собою пластир з гелем, наносять на поверхню шраму. Пластина кріпиться на місце шраму. Ефект цього методу полягає в тому, що порушується процес випаровування вологи з поверхні пошкодженої тканини, порушується надходження кисню до ушкодженого місця. Відбувається постійне тертя силіконового гелю про рубцеву тканину. Завдяки цим процесам відбувається поступове зменшення опуклості шраму. Іноді на місці силіконового покриття може спостерігатися свербіж. У цьому немає нічого страшного.

Метод мікродермабразії застосовується для усунення поглиблених і опуклих шрамів. Відмінно підходить для видалення рубців, що утворилися в результаті вугрової висипки.

При мікродермабразії застосовуються мікрокристали, які під тиском знімають або механічно шліфують верхні шари шкіри. Застосування цього апаратного методу шліфування дає можливість згладжувати нерівності на поверхні шкіри. За рахунок цього відбувається зменшення розміру шраму. Дана процедура протипоказана власницям дуже чутливої ​​шкіри.

Видалення рубцевої тканини методом хірургічного висічення застосовується для шрамів великої ширини і довжини.

Хірург видаляє рубцеву тканину, а потім з'єднує краї шкіри, що залишилися в місцях висічення. Шрам остаточно не зникає, але після проведення хірургічного втручання не так кидається в очі і виглядає більш акуратним.

Ін'єкції кортизону застосовуються для боротьби з опуклими, що розрослися шрамами.

У тканину шраму вводиться доза кортизону, препарату на основі гормонів. Кортизон має протизапальну дію, він зменшує колагеновий синтез. Простою мовою кажучи, уповільнює процес росту рубцевої тканини. Рубцева тканина під впливом кортизону ущільнюється і, відповідно, зменшується в розмірах.

Кріотерапія приходить на допомогу в усуненні розрослися опуклих шрамів. Цей метод є досить ефективним і затребуваним. Клітини сполучної тканини на місці шраму гинуть в результаті впливу низьких температур. Після проведення декількох сеансів кріотерапії, можливо, ви повністю позбавитеся від обридлих шрамів.

Сьогодні ми підказали вам кілька варіантів повного або часткового позбавлення від шрамів. Вибір за вами!

 
Рейтинг@Mail.ru